Ana sayfa GÜNDEM Öztürk: “Ülke yeniden refaha kavuşacak”

Öztürk: “Ülke yeniden refaha kavuşacak”

403
0

Öztürk: “Seçimlere girebilen yeni kurulmuş tek partiyiz”

Yeniden Refah Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk, geçtiğimiz gün Polatlıya gelerek esnaf ziyaretinde bulundu. Ardından Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe binasında yerel basın mensuplarıyla buluşan Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk  , yerel basının sorularını yanıtladı. Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunmuş oldukları  Yeniden Refah Partisinin ülkeyi refaha kavuşturmak için hazırlamış oldukları projelerin yer aldığı milli paket  kitabı hakkında parti üyelerini bilgilendirdi.

Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk ve beraberinde  Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Teşkilat Başkanı Serhan Seferoğlu , İlçe sekreteri Veysel Görgülü  ilçemiz ziyaret etti. Esnafla buluşan Yeniden Refah  Partisi Ankara teşkilatı yönetim kurulu üyeleri  sonrasında Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya  Yeniden Refah Partisi Polatlı İlçe Başkanı Muzaffer Öztürk ve Yeniden Refah  Partisi Polatlı Kadın kolları ve gençlik kolları da katıldı. Toplantıda Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk yerel basın mesuplarının sorunlarını yanıtladı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunmuş oldukları  Yeniden Refah Partisinin ülkeyi refaha kavuşturmak için hazırlamış oldukları projelerin yer aldığı milli paket  kitabı hakkında parti üyelerini bilgilendirdi.

Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk İstanbul sözleşmesi hakkında şu açıklamalarda bulundu : “Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın yapmış olduğu açıklama 6284 sayılı yasanın Türk toplumun  değerlerine aykırı olduğu ve aile yapısını bozduğu  için kaldırılma tarafındayız” dedi.

“Yeniden refah partisinin temel görüşü  7 milyar insanın refahı için uğraşıyoruz”

Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk  toplantıda şu ifadelere yer verdi: “Yeniden refah partisi kurulurken  amacı ve yolu belliydi bizim amacımız ülkeyi refaha kavuşturmak. Biz  Deva Ve Gelecek Partisi gibi daha uygun borçla faiz alırız denmiyoruz. Biz diyoruz ki borç almayız faizi almayız üretiriz ülkemizi kalkındırırız. Milli görüşüm gereği neyse onu yaparız .

“Faiz almadan borcumuzu ödeyerek ülkemizi refaha ulaştırmanın peşindeyiz”

Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk ; “Milli görüşle  ülkenin refaha ulaşacağı bilincindeyiz.Faiz almadan borcumuzu ödeyerek ülkemizi refaha ulaştırmanın  peşindeyiz. Türkiye dört bir tarafı cennet güneş enerjisi alabilecek ülke bunun için milli kaynak paketlerimiz oluşturduğumuz kitapta bununla ilgili yazdık” dedi.

“İsrafın önüne geçerek faiz ödemeyi bitirebiliriz”

Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk ; “Türkiye bir dere gibi yukarıdan yağmur yağar aşağıdan su akar. Türkiye’nin doğusunda batısına  akarsular oluşturup barajlar kurulursa enerji üretebiliriz.  İsrafın önüne geçerek faiz ödemeyi bitirebiliriz. Mevcut hükümet hükümeti devraldığı 550 milyar dolar borç faizi ödedi. Bu parayla neler yapılır. Ana paradan bahsetmiyorum faizi  550 milyar dolar bu parayı bulmak için kamu kurumları özelleştirildi  satıldı parası alındı ama borçları ödenmedi sadece faizi ödendi. Bu işin sonu kapitülasyonlara  kadar gider. Bizim burada yapacağımız  ayağa kalkmak. Bizim boş vaatlerimiz  yok. 54. Hükümette neler yapabileceğimizi gösterdik Bunu herkes biliyor. Yaptık mı yine yaparız” dedi.

“Biz şu anda seçimlere girebilen yeni kurulmuş tek partiyiz”

81 ilde teşkilatımızı tamamladık. 930 ilçemin tamamında teşkilatımız var. 60 bin üyemiz var. Biz şu anda seçimlere girebilen yeni kurulmuş tek partiyiz.Bizim  bir özelliğimiz daha var Türkiye’nin en genç dinamik bir genel başkanına sahibiz. Türkiye’nin geçmişini ve gelecekten ne olması gerektiğini bilen genel  başkanımız var.

“Ülke yeniden  refaha kavuşacak”

Önümüzde  il seçimlerin de meclise de gireceğiz bakanlıklar da  olacağız ve bu ülkeyi kurutacağız ve ülke yeniden  refaha kavuşacak  ve hatta biz genel başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı yapacağız.
Yeniden Refah  Partisi Ankara İl Başkanı Avukat  Tevfik Öztürk,  Türkiye’nin erken seçime gitmesi hakkında Yeniden Refah  Partisinin görüşlerini bildirerek Türkiye ekonomisin hakkında açıklamalarda bulundu. Öztürk : “ Erken seçimin olması Türkiye için zor bir süreç 2002 yılından veri her sene bir seçimle karşı karşıyız. İnsanlar seçim olmasından çok sıkıldı.Biz erken seçim olmasını isteriz biz girelim de ülkeyi ayağa kaldıralım istediğimiz için erken seçim olmasını isteriz. Genel  Başkanımız ülkeyi eline alsın da  ülke kendine gelsin istiyoruz.

Türkiye de ekonomi iç açıcı değil merkez bankasının  dolar rezervleri, çiftçinin mağduriyetinin farkındayız. İnsanlar çalışmadan zengin olmak istiyor. Bizlerin çalışması üretmesi gerekiyor.İşsiz üniversite mezun oranı %25 bu ora da şunu gösteriyor  nitelikli neslin dörtte birinin üniversiteyi boşa okuduğu demek. Ülkemizde işsizlik üretimi etkiliyor. Vatandaş malı dolarla alıp TL  satıyor.  Girdi maliyetleri çok yüksek bu nedenle ekonomi kötü insanlar mutlu değiller” dedi.

Yeniden Refah  Partisi  ülkenin refah seviyesinin artırılması için projeleri

Proje 1: Türkiye’yi güneş enerjisi kurtaracak proje

Gerekçesi: Ülkemiz Dünya üzerinde bulunduğu konum sebebiyle güneş ışığından çok fazlasıyla faydalanabilecek konumdadır. Yıllık Güneş Enerjisi Potansiyelimiz 380 GW’tır (380.000 MW) ( Şekil 1). Ülkemizin Ocak 2020 itibariyle Elektrik üretim santrallerinin kurulum gücü 91.269 MW’tır. Eğer 91.269 MW santral gücünü %100 verimle tam kullanabilseydik ( 91.269 MW x 24 Saat x 365 Gün= 799,51 milyar kWh enerji elde edebilirdik. Halen üretebildiğimiz enerji miktarı ise 2019 yılı sonu itibariyle maalesef 304,2 milyar kWh’dır. Bunun bir diğer anlamı mevcut enerji santrallerimizin ortalama üretim verimliliğinin % 37,6 düzeyinde olmasıdır. İlk yapacağımız işlerden biri Enerji santrallerimizin düşük verimliliğinin sebeplerini araştırıp verimlerini yükseltmek olacaktır.

2. Doğu Akdeniz Doğalgazları, Yasal Haklarımız, Çözümlerimiz Ve Projelerimiz

3. Birleşik Barajlar Projesi

4. Komşu Ülkelere Su Satışları Projesi

5. Kompost Tesisleri Projesi

6. Madencilik Projelerimiz

7. Demir-Çelik Projesi

8. Tarım Projelerimiz

9. Kenevir Projesi

10. Sıvı Gübre Üretimi Projesi

11. Hayvancılık Projesi

12. Volkan Camlarının Ekonomide Değerlendirilmesi Projesi

13. Rusya Ve Çin İle Yapılan Ticaretin Dengelenmesi Projesi

14. Havuz Projesi

15. Denk Bütçe

Kaynak paket projelerle ilgili muhtemel beklentileri

1. Güneş Enerjisi İle Enerji İthalatının Azaltılması. ( En Az 20 Milyar Dolar)

2. Özellikle Ve Öncelikle Doğu Akdeniz, Karadenizde Yapılacak Derin Deniz Sondajları İle Doğalgaz Ve Petrol Aramaları Teşvik Edilecektir. (Yılda Minimum 25 Milyar Dolar)

3. Barajlardaki Fazla Suyu Diğer Barajlara Aktarıp Elektrik Elde Etmek. ( Yılda Yaklaşık 3 Milyar Dolar)

4. Barajlardaki Su Satışı Projelerini Süratle Devreye Sokmak ( Yılda Yaklaşık 20 Milyar Dolar) 5. Kompost Tesislerinin Her İl İçin Mecburi Hale Getirilmesi İle Atık Su Üretimi Ve Gübre Elde Edilmesi Sağlanacaktır. ( Yılda En Az 3 Milyar Dolar)

6. Küçük Ölçekli Madenleri Maden Ofisleri Aracılığı İle Toplayıp, Zenginleştirip, Maden İthalatını Azaltmak. Bor Türevlerini Kullanabileceğimiz Sektörlerin Arttırılması. ( Yılda Yaklaşık 3 Milyar Dolar)

7. Yassı Çelik İmalatı Ülkemizde Yapılabilmektedir Ve Kapasitemiz Uygundur. Özellikte Çin’den Ve Diğer Ülkelerden Yapılan 9 Milyon Ton İthalat Kesilmelidir. ( Yılda 5 Milyar Dolar)

8. Tarım Ürünleri Ve İthalatını Olabilecek En Alt Seviyeye İndirecek Tedbirleri Almak. (Arazileri Bütünleştirip Tarım Çiftlikleri Kurmak İlk Tedbir Olmalıdır. İkinci En Önemli Tedbir, Tohumculuk İle İlgili Kanunu Değiştirmek Olmalıdır. ( En Az 5 Milyar Dolar)

9. Kenevir Projesi ( En Az 3 Milyar Dolar)

10. Sıvı Gübre Projesi ( En Az 2 Milyar Dolar)

11. Hayvancılık Projesi ( En Az 3 Milyar Dolar)

12. Perlit Projesi ( En Az 3 Milyar Dolar)

13. Rusya Ve Çin Ticaretinin Dengelenmesi Projesi ( En Az 20 Milyar Dolar)

14. Havuz Projesi ( En Az 5 Milyar Dolar) 1

15. Denk Bütçe ( En Az 10 Milyar Dolar) 151 Kaynak Paketleri Gelir Özeti: Projeler Gerçekleştiğinde Yılda En Az 125 Milyar Dolarlık Sıcak Para Girişi Ve 20-30 Milyar Dolarlık Tasarruf Yapılabilir. Bu Rakamların Zaman İçinde Çok Daha Fazla Seviyelere Çıkarılması İçin Yeni Kaynak Paketlerimiz Hazırlanmaktadır. Ülke Düzlüğe Çıktıktan Sonra 4. Nesil Yüksek Teknolojik Üretimleri İçin Planlar Yapılacaktır.