Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’da koronavirüs denetimi devam ediyor

Polatlı’da koronavirüs denetimi devam ediyor

343
0

Türkiye genelinde dün gerçekleştirilen denetimler kapsamında, Polatlı’da ekipler sahaya indi. Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak,  Kartaltepe Alışveriş Merkezi Müdürü Salih Tekeli İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü yanı sıra çok sayıda kolluk görevlisi koronavirüs denetimleri için sahadaydı. Kaymakam Murat Bulacak maske, hijyen ve sosyal mesafe konularında vatandaşlara ve Kartaltepe Alışveriş merkezi  esnafına  uyarılarda bulundu.

Koronavirüs salgınının artışı sonrasında ilgili tüm bakanlıklar tedbir ve denetlemeler dâhil birçok uygulamayı yeniden gündemine aldı. İçişleri Bakanlığı da konuyla ilgili çalışmalarına hız verdi. İçişleri Bakanlığı tarafından ‘’sağlık için hepimiz için’’ sloganı geçtiğimiz hafta ülke genelinde eş zamanlı korona virüs denetimi gerçekleştirmişti. Bu kapsamda  yayımlanan genelge doğrultusunda dün  ülke ve ilçemizde Covid 19 tedbirleri denetimi gerçekleşti.

Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen covid-19 salgını denetimlerine ilişkin yeni kararı doğrultusunda Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Karakaya, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü ilçede korona virüs tedbirlerine yönelik yaptığı denetlemelerde özellikle Polatlı’da vatandaşların yoğun alışverişte bulunduğu Kartaltepe Alışveriş Merkezi, Turan Caddesi ve Sivrihisar Caddesi   üzerinde bulunan PTT, ekmek fırınları, pastane, çalışanların ve vatandaşların sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde bilgilendirme yaptı.

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, son günlerdeki vaka sayıları da göz önünde alındığında, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının öneminin bir kez daha ortaya çıktığının altını çizerek, ülke genelinde en kapsamlı Covid-19 tedbirleri denetiminin yapıldığını belirtti.

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Polatlı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Covid-19 ile Mücadele konusunda yapılan denetimler, Polatlı ve Türkiye genelinde uygulanmaya devam edecek.