Ana sayfa GÜNDEM Karantinadaki Vatandaşlar Kontrol Edildi

Karantinadaki Vatandaşlar Kontrol Edildi

567
0

Koronavirüsle mücadele kapsamında filyasyon çalışmalarını daha etkin denetlemek amacıyla Polatlı’da İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekipleri, ikametlerinde karantina süreleri devam eden vatandaşları kontrol etti.

Polatlı’da Koronavirüs Filyasyon Ekibi çalışmalarını sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 30/07/2020 tarihli ve 12682 sayılı genelgesine istinaden, Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan 31/07/2020 tarihli ve 2020/65 sayılı Kararın 3.maddesi gereğince ilçemizde Kaymakam Murat Bulacak başkanlığında oluşturulan Filyasyon Takip Kurulu sahada kontollerine devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Polatlı’da koronavirüs kapsamında ikametlerinde karantina süreleri devam eden vatandaşları kontrol etti.

Koronavirüs ile mücadelenin en önemli boyutu olan risk altındaki kişilerin takibini yapan Filyasyon ekipleri, gelen çağrılar üzerine ev ve iş yerlerini de ziyaret ediyor, risk altındaki vatandaşların koronavirüs belirtisi taşıyıp taşıyamadığına bakıyor, genel sağlık durumlarını kayıt altına alıyor.