Ana sayfa GÜNDEM Sanayi Esnafı Hurda Yığınlarından Kurtuluyor

Sanayi Esnafı Hurda Yığınlarından Kurtuluyor

589
0

Aydoğan: ‘’Sanayimizi parmakla gösterilir hale getireceğiz’’

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan ve beraberindeki heyet Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret etti. Aydoğan, Polatlı Belediyesi tarafından Polatlı Sanayi Sitesi içinde yer alan ve atıl durumda bulunan hurda araçların Galericiler Sitesi yakınına taşıma çalışması için ‘’ Polatlı Belediyemizin desteği ve sanayi esnaflarımızla beraber sanayimizi parmakla gösterilir hale getireceğiz’’diyerek Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve belediye personeline teşekkür etti.

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan ve beraberindeki heyet Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı makamında ziyaret etti. Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan, Polatlı Sanayi Sitesi içinde yer alan ve atıl durumda bulunan hurda araçların Polatlı Belediyesince Galericiler Sitesi yakınında temin edilen 30 dönümlük araziye taşınması için gösterdikleri ilgi için Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve belediye personeline teşekkür etti. Aydoğan ve beraberindeki heyet Başkan Mürsel Yıldızkaya’nın geçmiş Kurban Bayramını kutladı.

Aydoğan, ‘’ Belediyemiz, Polatlı Sanayisinde, tarım makine imalatı yapan arkadaşlarımıza ve yer işgal eden, yaptığı ürünleri koyacak yer bulamayan diğer imalatçı esnaf arkadaşlarımıza sanayimizin batı kısmında Galericiler Sitesinin altında yaklaşık 30 dönüme yakın arazi üzerinde, dolgu çalışması yaparak, içerisine bordür taşı döşeyip, kenarlarına beton atıp, üzerine çit telleri çekerek ve kenarlarına aydınlatma direkleri koyarak esnaflarımızın ürettikleri malzemeleri daha düzgün ve daha güvenilir, başında 24 saat bekçisi olan bir  alan yapmıştır.’’ diyerek Polatlı Belediyesi tarafından yapılan hizmetten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Aydoğan: ‘’Daha düzenli tertipli ve yaşanır bir hale getirme çabası’’

Polatlı Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf Odası Başkanı Osman Aydoğan Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’yı ziyaret ederek Polatlı Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar teşekkürlerini iletti. Aydoğan: ‘’Polatlı belediyemiz, sanayimizde daha önceden İmalatçı esnaflarımıza teşhir alanı ve sanayimiz içerisindeki yol üzerinde sanayi çevresinde atıl olan hurda malzemeler için yer çalışması başlamıştı. Bu çalışmalar hakkında Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya bilgiler verdik. Bu vesileyle Polatlımızdaki yerel basın mensupları aracılığıyla hem Polatlı kamuoyunu hem de Sanayimizdeki esnaflarımızı bilgilendirmiş olduk. Yine de kısaca özetlemiş olursak sanayi esnaflarımızın mağdur olmaması için Polatlı belediyemiz esnaflara hurda bekleme alanı belirleyerek, malzemelerini koyabilecekleri yer tahsisi  yapmıştır. Esnaflarımızdan hiçbir şekilde ücret talep etmeden bu malzemeleri burada toplayarak sanayimizi daha düzenli tertipli ve yaşanır bir hale getirme çabası içerisindedir. Bu çalışmayla birlikte daha önceden de bahsettiğimiz gibi Türkiye de bir ilki gerçekleştiriyoruz. Belediyemiz, Polatlı Sanayisinde, tarım makine imalatı yapan arkadaşlarımıza ve yer işgal eden, yaptığı ürünleri koyacak yer bulamayan diğer imalatçı esnaf arkadaşlarımıza sanayimizin batı kısmında Galericiler Sitesinin altında yaklaşık 30 dönüme yakın arazi üzerinde, dolgu çalışması yaparak, içerisine bordür taşı döşeyip, kenarlarına beton atıp, üzerine çit telleri çekerek ve kenarlarına aydınlatma direkleri koyarak esnaflarımızın ürettikleri malzemeleri daha düzgün ve daha güvenilir, başında 24 saat bekçisi olan bir  alan yapmıştır.’’ Dedi.

Aydoğan: ‘’İmalat yapan esnaflarımıza ekonomik olarak katkısı olacağına inanıyoruz’’

 Oda Başkanı Osman Aydoğan yapılan çalışmalar hakkında şunları kaydetti: ‘’Sanayimizin en ücra köşelerinde çalışan imalatçı kardeşlerimiz de yaptığı ürünleri ilk adımda sergilemiş olacaklar. Biz Ziraat Aletleri Tamirciler Ve Demir İşleri Esnaf Odası olarak her zaman bu işin arkasında durduk, bundan sonra da inşallah durmaya devam edeceğiz.  Bu iş bittikten  sonra, burada 12 ay boyunca fuar alanı gibi hareketliliğin sağlanacağını bu sayede hem Polatlımıza hem de Sanayimizde imalat yapan esnaflarımıza ekonomik olarak daha çok katkısı olacağına inanıyoruz.  Yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte 2005 yılından bu yana sanayimize elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizler esnafız sanatkârız. Polatlı sanayisi olarak İnşallah bu çalışmalar tamamlandıktan sonra başta Polatlı Belediyemizin desteği ve sanayi esnaflarımızla beraber sanayimizi parmakla gösterilir hale getireceğiz. Yaptığımız bu çalışmalarda maddi ve manevi olarak bizi yalnız bırakmayan  bize her zaman destek veren Polatlı Belediye Başkanımız Sayın Mürsel Yıldızkaya ve belediye çalışanlarımıza sanayi esnaflarımız adına teşekkür ederiz. ‘’ dedi.