Ana sayfa GÜNDEM Can Suyu Derneği Kurbanda Yüzleri Güldürdü

Can Suyu Derneği Kurbanda Yüzleri Güldürdü

580
0

Her Kurban Bayramı’nda Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde kurban kesim ve dağıtım organizasyonu yapan Can Suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, bu yıl da geleneği bozmadı Can Suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Polatlı Şubesi dar gelirli ailelerin de yüzünü güldürmek ve bayram sevincini doyasıya yaşatmak amacıyla Polatlı’da 50  ihtiyaç sahibine kurban eti dağıttı.

Her Kurban Bayramı’nda Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde kurban kesim ve dağıtım organizasyonu yapan Can Suyu Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma, bu yıl da geleneği bozmadı. Can Suyu Derneği ev ev ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı. Can Suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Polatlı’da Kurban Bayramında dar gelirli ailelerin de yüzünü güldürmek ve bayram sevincini doyasıya yaşatmak amacıyla ihtiyaç sahibi ailelerin bayram sevincine ortak oldu. Kurban Bayramının ilk gününde Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Polatlı Şube Başkanı Metin Yurtkuran,  vekâlet yoluyla kesilen kurban etlerini ihtiyaç sahipleri ile buluşturdu. Kurban 2020 projesi kapsamında kesilen kurban etleri, Can Suyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Polatlı Şube Başkanı Metin Yurtkuran ve gönüllüler ekibi tarafından önceden tespit edilen 50 ihtiyaç sahibi ailenin adreslerine teslim edildi.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgınının gölgesinde ilk Kurban Bayramı idrak edildi. Vekalet yoluyla alınan kurbanlıklar hijyen bir ortamda veteriner kontrolünde kesildi. Kesilen kurbanlıklar parçalanarak ambalajlandı. Pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyene azami dikkat gösterilerek kurban etleri dağıtıldı.