Ana sayfa GÜNDEM Nazlıaka : “Polatlı’nın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğim”

Nazlıaka : “Polatlı’nın sorunlarıyla ilgilenmeye devam edeceğim”

769
0

Cumhuriyet Halk Partisi 24, 25 ve 26. dönem Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, “İktidar Kurultayı” başlığı altında 25-26 Temmuz ‘da gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda, Parti Meclisi Seçiminde anahtar listede olmamasına rağmen delegelerin yüksek teveccühleri ile Parti Meclisine seçilmesi dolayısıyla bir teşekkür mesajı yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda genç, dinamik ve yürekli bir ekiple çalıştıklarını ifade eden Nazlıaka, ‘’ Cumhuriyetin ilk yüzyılındaki yürüyüş Duatepe’den başlamıştır. O yürüyüşün rotası milletimizin Harem-i İsmet’idir. Yani milletimizin tertemiz sinesidir. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün ruhu Duatepe ruhuydu, rotası da yurttaşlarımızın kalbiydi. 31 Mart Yerel Seçimi, yurttaşlarımızın kalplerine dokunuşumuzun sonucuydu.

Cumhuriyet Halk Partimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki imzasını, hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük, dayanışma ve hakça bölüşüm gibi sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini Halkın İktidarı ile bütünleştirecektir. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giderken tek gayemiz bu hedefi gerçekleştirmektir. Yereldeki başarıyı genele taşımak için yılmadan çalışacağız.‘’ ifadelerine yer verdi. Pandemi koşullarında her aşamasının özen ve dikkatle hazırlandığı, başarılı ve diğer partilere örnek bir kurultay gerçekleştirildiğini belirten Nazlıaka hazırlık komitesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve 24. Dönem Milletvekili Aylin Nazlıaka, alçak gönüllü, liyakat ve vicdan sahibi, Atatürk ilkelerine, sosyal hukuk devleti anlayışına ve Cumhuriyet değerlerine sonuna kadar bağlı kadrolarla, Cumhuriyetin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ikinci yüzyılında Türkiye’yi içinde bulunduğu buhranlardan çıkaracak Halkın İktidarının inşası için yılmadan, yorulmadan çalışacaklarını belirtti. 18 yıl boyunca Akp iktidarının yarattığı ekonomik, sosyal, toplumsal ve kurumsal tüm tahribatları milletin irade ve kararlılığıyla, birlikte onaracaklarını belirten Nazlıaka, ‘’Bu  anlamda Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye ile paylaştığı, ‘’ İktidar Manifesto’’muzdaki ilkelerimiz, Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan çıkarma reçetesidir.Bu anlamda Kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partimize ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.Yol arkadaşlarıma destekleri ve emekleri için sonsuz teşekkür ediyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.

Vekil  Nazlıaka:  “Yıllardır Polatlı ile oluşturduğumuz bir gönül bağımız mevcut”

Kurultay sürecinde de Sakarya Nehrindeki sorunları yakından takip ettiğini, bu konuda kalıcı çözümlerin hayata geçirilmesinin zorunlu olduğunu belirten Nazlıaka, ‘’ Polatlı, Milletvekilliği dönemlerimde de sonrasında da sorunlarını yakından takip ettiğim bir ilçemiz… Sakarya Nehri’nin her yıl yaşadığı sorunu TBMM’ne taşımıştım. Yıllardır Polatlı ile oluşturduğumuz bir gönül bağımız mevcut… Bu anlamda Parti Meclisi Üyeliği görevimde de her zaman olduğu gibi Polatlı’nın sorunları ilgilenmeye devam edeceğim. Destekleri ile, mesajlar iyi dilekleri ve dualarıyla yanımızda olduklarını hissettiren tüm Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu  vesile ile sevgili Polatlılı hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı tekrar kutlayarak, sağlıklı, mutlu, huzurlu, sevdikleri ile bir arada nice Bayram sevinçleri diliyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi.