Ana sayfa GÜNDEM Güngör : “Bayramın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum”

Güngör : “Bayramın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum”

82
0

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Uğur Güngör, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

MHP İlçe Başkanı Uğur Güngör, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı, bayramların anlam ve önemine değindi. Güngör, mesajında şunları söyledi: Büyük Türk Milleti’nin, İslam ile müşerref olduğu kutlu zamanlardan bu yana tam bir teslimiyet, yüksek bir iman, coşkun bir heyecanla yaşadığı ve yaşattığı bir Kurban Bayramı’nı daha idrak ediyoruz. Bayramlar, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimiz; diğer yandan da, kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği ortamlardır. İnsanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenimizin devamına vesiledir.

“Milli kimlik bilincinin artması ve gerçek anlamda birliğin sağlanması ancak varlığı da yokluğu da paylaşmaktan geçer”

Bayramlar büyüklere hürmetin, küçüklere muhabbetin, akraba ve yakınlara şefkatin daha da fazlalaştığı müstesna zamanlardır. Dostluğun pekişmesi, kardeşliğin ve arkadaşlığın perçinlenmesi, bağlılıkların güçlenmesi bayram günlerinin kalıcı olması dileğimizdir. Ziyaretlerle hatırlamanın, ikramlarla tanışmanın, coşku ve heyecanlarla kavuşmanın tadına ulaştığımız bayramların, sosyal, ekonomik ve toplumsal hayatımızda düzenleyici bir yönü, toparlayıcı bir niteliği bulunmaktadır. Bilhassa Kurban Bayramı’nda; yardımlaşma ve dayanışmanın artması, paylaşma ve bölüşmenin yaygınlaşması, dara düşenlere, yolda ve zorda kalanlara el uzatılması bunun bir göstergesidir. Bu çerçevede, aziz milletimizin varlığını güvenceye alacak ve ebedi kılacak en önemli hususların başında milli ve manevi değerlerimize sarılmak ve layıkıyla yaşamak gelmektedir. Milli kimlik bilincinin artması ve gerçek anlamda birliğin sağlanması ancak varlığı da yokluğu da paylaşmaktan geçer.

“Yüce Türk milletinin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum”

Bu vesile ile Polatlı Ülkü Ocaklarımız her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayram da kurban derilerini bağışlamak isteyen ülküdaşlarımızı ziyaret ederek, bağışlarını teslim alacaklardır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta şehitlerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyor; yüce Türk Milletinin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum”.