Ana sayfa GÜNDEM Avcı : “Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Avcı : “Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

424
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Kurban Bayramı nedeniyle  bir kutlama mesajı yayımladı. Avcı, mesajında ‘’ Bayramlar sayesinde, insanlar arasında ayrım yapmayan, yoksulluğu yenmek için ödünsüz mücadele veren, adaletli, güvenilir ve herkese hoşgörüyle davranan bir ahlak anlayışının önemini de anımsıyoruz.’’ İfadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Kurban Bayramı nedeniyle  bir kutlama mesajı yayımladı. Dini Bayramların, kardeşlik duygularının pekiştiği, kimseyi ötekileştirmeden huzur içinde yaşama arzusunun tazelendiği özel günlerden olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Bayramlar sayesinde, insanlar arasında ayrım yapmayan, yoksulluğu yenmek için ödünsüz mücadele veren, adaletli, güvenilir ve herkese hoşgörüyle davranan bir ahlak anlayışının önemini de anımsıyoruz.’’ dedi.

Avcı, mesajında,‘’ Bu bağlamda, Sevgili Peygamberimizin Veda Hutbesindeki öğütlerine dikkatinizi çekmek isterim. İnsanlık tarihinin en önemli insan hakları beyannamesi olarak da nitelendirilen hutbesinde Sevgili Peygamberimiz, can ve mal  güvenliğinin önemini, kadın- erkek eşitliğini, insanlar arasında üstünlüğün söz konusu olmadığını, insan yaşamının zulmetmeyen ve zulme boyun eğmeyen bir şekilde sürmesi gerektiğini, suçun ve cezanın şahsiliğini evrensel kurallar bütünü olarak ifade eder.’’ vurgusu yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzde 99’unun Müslüman olduğu Milleti ve Laik, Sosyal, Hukuk Devleti vasfıyla İslam Dünyası için önemli bir örnek olduğunu ifade eden Avcı, ‘’ İslam dünyasının içinde bulunduğu tablo, Veda Hutbesiyle de çerçevesi çizilen sosyal, siyasal ve kültürel iklimin maalesef ki uzağındadır. Ne acıdır ki dünyadaki savaşların, yoksulluğun, eşitsizliğin, adaletsizliğin, yerinden yurdundan edilmişliğin merkezinde büyük oranda İslam ülkeleri var. Demokrasi ve insan haklarının evrensel  ilkelerinden mahrum milyonlarca Müslüman, umut dolu bir gelecek için çareyi ülkelerinden göç etmekte görüyor.Ülkemiz ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu olduğu ve kimsesizlerin kimsesi kıldığı Cumhuriyetimizin temelini oluşturan Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti felsefesinin direngenliği sayesinde, İslam dünyasının temel problemlerinin dışında kalmaya çalışıyor. ‘’ dedi.

“Bayram sevinçleri temennisiyle mübarek Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Avcı, ‘’ Kurultay sürecimizde ifade ettiğimiz ilkeler bütünüyle her şeyin çok daha güzel olacağı yakın bir geleceğe olan inancımız tamdır. Hak, hukuk, adalet diye çıktığımız yolda 31 Mart 2019 da başlayan baharı, ülkemizin köklü demokrasi birikiminin yol göstericiliğinde, kimseyi ötekileştirmeden ve dışlamadan tüm Türkiye’ye ve İslam dünyasına yayacağız.’’ İfadelerinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, mesajında ‘’ Milletçe, Kurtuluş Destanıyla minarelerimizden ezan sesini duymamızı sağlayan vatanımızın kurucusu Ulu Önder Atatürk, başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve terör örgütlerine karşı mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Acılarını bir ömür yüreklerinde taşıyacak şehit ailelerine Allahtan sabır diliyor, bedenlerini bizler ve vatanımız için siper etmiş gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm Polatlılı hemşerilerimize, özellikle Pandemi sürecinde sosyal mesafe kurallarına uymak konusunda dikkat göstereceğimiz, sağlıkla, mutlulukla, umutla, huzurla, sevdiklerimizle bir arada Bayram sevinçleri temennisiyle mübarek Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum. ‘’ sözlerine yer verdi.