Ana sayfa GÜNDEM Kuşoğlu : “Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum”

Kuşoğlu : “Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum”

496
0

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde “İktidar Kurultayı” başlığı altında 25-26 Temmuz ‘da gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi Seçiminde delegelerin en yüksek ikinci oyunu alarak yeniden Parti Meclisine seçilmesi dolayısıyla bir teşekkür mesajı yayımladı.

Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nın hazırlık komitesinin sorumluluğunu da üstlenen Kuşoğlu, Pandemi koşullarında her aşamasının özen ve dikkatle hazırlandığı, başarılı ve diğer partilere örnek bir kurultay gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’Cumhuriyetimizin ilk yüzyılında kurucu imzasıyla Cumhuriyetimizi kuran, onu demokrasi ile taçlandıran ve ikinci yüzyılına giden yolda hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük, dayanışma ve hakça bölüşüm gibi sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini bu topraklara getiren Cumhuriyet Halk Partimizin 37. Olağan Kurultayını gerçekleştirdik. Kurultay hazırlık komitesi olarak pandemi koşullarında her aşamasını özenle ve dikkatle hazırladığımız, başarılı ve örnek bir kurultay oldu. Emek veren tüm partililerimize teşekkür ediyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Kuşoğlu, ‘’ Tüm İl ve İlçe örgütlerimizle, merkezine insanı alan Sosyal Demokrat Yönetim anlayışı ve kadrolarımızla ‘’ İktidar ‘’ azmimizin anlam bulduğu bir Kurultay gerçekleşmiştir. Partimizin Cumhuriyet değerlerine ve erdemlerine inanmış her bir bireyinin, İl ve İlçe Örgütlerimizin, Genel Merkezimizin tüm gündemi ve azmi iktidar olmaktır. Bu tarihsel sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, birleştiren, bütünleştiren bir anlayışla geniş toplu kesimlerini, alçak gönüllü bir uygarlığın inşa edilmesi noktasında, sosyal bir hukuk devleti anlayışının tekrar ayağa kaldırılarak 21.’inci Yüzyıl Türkiyesi hedefimizde birleştirilmesi en değerli sorumluluğumuz ve gayemizdir. ‘’dedi.

Kuşoğlu : “Kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partimize ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ‘’ Ak parti  iktidarının yarattığı ekonomik, sosyal, toplumsal ve kurumsal tüm tahribatları aziz milletimizin irade ve kararlılığıyla, birlikte onaracağız Bu anlamda Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye ile paylaştığı, ‘’ İktidar Manifesto’’muz, Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan çıkarma reçetesidir.Halkın iktidarını oluşturmak noktasında ortaya koyduğumuz ilkeler bütününün ve o ilkeler ışığında Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, tüm Türkiye’nin kalbine dokunan Adalet yürüyüşünün rotası Halkın İktidarıydı. 31 Mart bu anlamda o Türkiye’nin kalbine dokunuşunun tezahürüydü. 37’nci Olağan Kurultayımızın nüvesi ve kucaklayıcısı da yine tüm Türkiye’dir. Bu anlamda Kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partimize ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Destekleri ile, mesajlarıyla, iyi dilekleri ve dualarıyla yanımızda olduklarını hissettiren tüm Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum. Yaklaşan Kurban Bayramı vesilesi ile Polatlılı hemşerilerime sağlıklı, mutlu, huzurlu, sevdikleri ile bir arada bir bayram geçirmelerini diliyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi.