Ana sayfa GÜNDEM Koruluk alanda her gün yangın

Koruluk alanda her gün yangın

771
0

Polatlıda korumasız bir şekilde kendi haline bırakılan koruluk alanda yangın çıktı. Otoban kenarındaki koruluk alanda alevler çıktığını gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangını söndürdü. Yangın nedeniyle koruluk alanda zarar oluştu.

Polatlı belediyesinin ağaçlandırdığı ve düzenlediği Mehmet Akif Toki konutlarına giden yolda bulunan koruluk alanda belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.Korumasız bir şekilde kendi haline bırakılan  ve bekçinin dahi bulunmadığı  çoğunlukla gençlerin kullandığı koruluk alanda sık sık yangın çıkıyor. Çevredeki vatandaşlar, emniyet ekiplerini burada devriye gezmemesinden  şikayet ediyor.Geçtiğimiz günlerde koruluk alanda alevler çıktığını gören vatandaşlar, durumu itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından yangını söndürdü. Yangın nedeniyle koruluk alanda zarar oluştu. Ekipler, yangının sigara izmaritinden çıkmış olabileceğini değerlendiriyor.

Yerleşim yeri yakını olunca korkuttu

Yerleşim alanına çok yakın bölgede çıkan yangın, korku yaratsa da yangına kısa zamanda müdahale edilmesiyle tehlike oluşmadı.