Ana sayfa GÜNDEM Başkan Vekili Tulgay, hayvan pazarında vatandaşlarla buluştu

Başkan Vekili Tulgay, hayvan pazarında vatandaşlarla buluştu

523
0

Polatlı Belediye Başkan Vekili Metin Tulgay ve Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Salih Tekeli Kurban Bayramı öncesi Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti.

2018 yılında Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından hizmete açılan Polatlı Belediyesi Hayvan Pazarı’nda sabahın erken saatlerinde besicileri ziyaret eden Başkan Vekili Tulğay ve Başkan Yardımcısı Tekeli; vatandaşlara hayırlı ve bereketli alışverişler diledi. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Polatlı Belediyesi Ekipleri tarafından tüm hazırlıkları tamamlanan Hayvan Pazarı her yıl olduğu gibi İç Anadolu’nun dört bir yanından satış için gelen besicilerden ve alışveriş için gelen vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Hayvan pazarı bayrama hazır

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapılarak daha hijyenik hale getirilen Hayvan Pazarı’nda; kurban kesim yerleri ve alım-satım alanları düzenlenerek bayramda oluşabilecek yoğunluk dolayısıyla gerekli önlemler alındı. Polatlı ekonomisine büyük katkı sağlayan Hayvan Pazarı’nın içerisinde; alım-satım alanları, kesimhaneler, hayvan padokları, karantina ahırı, tesis işletme binası, veterinerlik, restaurant, dezenfeksiyon alanları, duşlar ve tuvaletler bulunuyor.