Ana sayfa GÜNDEM Mezaim Kiraz Koleji Yks’ye Damgasını Vurdu, Gelenek Bozulmadı

Mezaim Kiraz Koleji Yks’ye Damgasını Vurdu, Gelenek Bozulmadı

613
0

Yükseköğretim kurum Sınavı  (YKS) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Polatlı Mezaim Kiraz koleji Kurucusu Mezaim KİRAZ sınav sonuçlarını değerlendirdi.

Polatlı Mezaim Kiraz koleji, yıllardır olduğu gibi bu yıl da YKS’de hem bireysel hem kitlesel dereceler çıkardı. Sonuçları değerlendiren Polatlı Mezaim Kiraz Koleji Kurucusu Mezaim Kiraz; Polatlı Mezaim Kiraz koleji YKS de Polatlı 1.si hem bireysel hem kitlesel başarıda öncülük eden kurumumuz; geleneği bozmadan geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye dereceleri ve Polatlı 1.si çıkarmayı başarmıştır. Kurumumuzda YKS de Göktuğ DEMİR Polatlı 1.si, Türkiye sıralamasında 753’ncü Oldu. ilk 10 binde 10; ilk 15 binde 15; ilk 20 binde 20 öğrencisiyle Türkiye ve Polatlı dereceleri yapan diğer öğrencilerimizi de tebrik eder başarılar dileriz. Emeği geçen tüm öğretmenlerime ve velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Mezaim Kiraz koleji Müdürü  Onur Kaya sınav sonuçlarını değerlendirdi. Mezaim Kiraz koleji Müdürü Onur Kaya; YKS sonuçlarını değerlendirirken öncelikle Polatlı’daki tüm öğrencileri tebrik etti. Hiçbir başarı tesadüf değildir.  Mezaim Kiraz koleji olarak hem kitlesel hem bireysel başarıya önem verdiklerini her öğrencinin potansiyel başarısını zirvelere taşımak bizim ve kadrolarımızın hedefidir. Bu sınavda öğrencilerimizin gösterdiği başarı Mezaim Kiraz kolejinin başarısıdır.

 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercih döneminin öğrencinin başarısının karşılını alması açısından son derece önemli olduğu unutulmamalıdır.  Öğrencilerimizin Mezaim Kiraz koleji Rehberlik servisinin konusunda uzman rehber öğretmenleri etkin rehberlik; isabetli tercihleriyle okul öğrencilerinin tercihlerini yapmaktadır. Adaylara 2020 YKS sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar 2020 YKS sonuçlarını TC Kimlik numaraları ve şifreleriyle http://www.osym.gov.tr adresinden öğrenecek. YKS puanlarında en az biri 170 ve üstü olan adaylar Yüksek Kurum sınavına girmeye hak kazandı” dedi.