Ana sayfa GÜNDEM Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayını değerlendirdi

Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayını değerlendirdi

296
0

Avcı : “Manifestomuz, Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan çıkarma reçetesidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 25 ve 26 Temmuz’da, Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde “İktidar Kurultayı” başlığı altında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayını değerlendirdi. Avcı, ‘’ “Hedef iktidar” sloganı ile gerçekleştirdiğimiz Kurultayımızda Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ‘İktidar Manifestosu’ tüm il ve ilçe örgütleri olarak savunduğumuz ilkeler ve çözüm önerileri bütünüdür” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 25 ve 26Temmuz’da, Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde “İktidar Kurultayı” başlığı altında gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayını değerlendirdi. Avcı açıklamasında, Geçerli oyların tamamını alarak güven tazeleyen Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Parti Meclisi seçiminde en yüksek ikinci oyu alarak Parti Meclisine yeniden giren Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli milletvekilimiz sayın Bülent Kuşoğlu başta olmak üzere, bölge milletvekillerimiz sayın Gamze Taşçıer, Tekin Bingöl, önceki dönem milletvekilİmiz sayın Aylin Nazlıaka ve tüm Parti Meclisi üyelerimize hayırlı olsun diyerek başarılar diliyorum ‘’ ifadelerinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay Delegesi olarak katıldığı Cumhuriyet Halk Partisi 37.Olağan Kurultayına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Tüm İl ve İlçe örgütlerimizle, merkezine insanı alan Sosyal Demokrat Yönetim anlayışı ve kadrolarımızla ‘’ İktidar ‘’ azmimizin anlam bulduğu bir Kurultay gerçekleşmiştir. Cumhuriyetimizin 100.’üncü yılında Cumhuriyet Halk Partimizi iktidara taşıyacak bir inanç ‘’ İktidar Kurultayı ‘’ ile anlamlanmıştır. Hak ile hukuk ile adalet ile, bir uygarlığın inşasına çağrı kurultayı olma vasfı ile birlikte, bu kurultay işsizliği, yoksulluğu, liyakatsizliği, umutsuzluğu nasıl ortadan kaldıracağımızı açıklayan bir kurultay olması bakımından da önemlidir. ‘’ ifadelerine yer verdi.

Avcı, ‘’ Cumhuriyeti Kuran Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’miziCumhuriyetimizin 100.’üncü yılına taşıyacak bir vizyondur.’’

Avcı, ‘’ Kurultayımızda, Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye’ye duyurduğu ‘’ İktidar Manifestosu ‘’ Türkiye’mizi Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına taşıyacak bir vizyondur. Türkiye Cumhuriyet tarihinin en ağır buhranını yaşıyoruz. Bu buhran yönetim buhranıdır, bu buhran demokrasi buhranıdır. Bu buhran ekonomi buhranıdır. Hiçbir vatanseverin, hiçbir CHP’linin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Azimle Türkiye’yi bu buhrandan çekip çıkaracağız. ‘’ İktidar Manifestomuz, Türkiye’yi içinde bulunduğu buhrandan çıkarma reçetesidir.’’ dedi.

Avcı, ‘’ İktidar Manifestomuz Ülkemizin İçinde Bulunduğu Buhranlardan Çıkacağı , Aklın ve Vicdanın Yoludur. ‘’

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Olağan Kurultayında ayrıntılarıyla ifade edilen ‘’ İktidar Manifestosu’’ nu özetle ve madde madde şöyle açıkladı; ‘’ İlk önceliğimiz, düşünceyi ifade, örgütlenme, basın özgürlüğü koşulsuz güven altına alınacaktır. Medya özgürlüğü evrensel ölçülerde güvence altına alınacaktır. İlkemiz, Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacaktır. Tüm terör örgütleriyle mücadele ödün verilmeksizin sürdürülecektir. Üçüncü ilkemiz; Liyakat sistemi hakim kılınacaktır. Güreşçiden banka yönetim kurulu üyesi olmayacaktır. Dördüncü ilkemiz;Seçim yasası değişecek, milletin vekilini millet seçecek, seçim barajı kaldırılacaktır. Milletin iradesinin meclise tam olarak yansıması sağlanacaktır. Kadınların parlamentoda temsili yasal güvence altına alınacaktır. Beşinci ilkemiz; Siyasi ahlak yasası çıkarılacaktır. Altıncı ilkemiz: Kamu ihale kanun yeniden düzenlenecektir. Devlette itibar israfı önlediğiniz sürece olur. Yedinci ilkemiz; Sayıştay gerçek işlevine kavuşturulacaktır. TBMM’de Kesin Hesap Komisyonu kuracağız. Kesin Hesap Komisyonu’nun başkanı iktidar partisinden değil, muhalefet partisinden olacaktır. Sekizinci İlkemiz; Güçlü bir stratejik planlama teşkilatı kurulacaktır. Tarım stratejik sektör olarak görülecektir. Dokuzuncu İlkemiz; Eğitim sistemi yeniden yapılandırılacak, tüm paydaşlarıyla birlikte yeniden planlanacaktır. Onuncu İlkemiz; Gelecek nesiller için ekosistem hakkı korunacaktır. Gelecek kuşaklara bu hakkı devretmek görevimizdir. On birinci İlkemiz; Aile Destekleri Sigortası uygulamaya konacaktır. Bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecektir.  On ikinci İlkemiz; Yeni bir merkez-yerel dengesi kurulacaktır. On üçüncü İlkemiz; Orta Doğu barış ve işbirliği teşkilatı kurulacaktır. Uluslararası hukuka önem veren bir dış politika izlenecektir. ‘’ Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, 37’inci Olağan Kurultayı değerlendirmesinde, ‘’Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve tüm Türkiye’nin kalbine dokunan Adalet               yürüyüşünün rotası Halkın İktidarıydı. 31 Mart bu anlamda o Türkiye’nin kalbine dokunuşunun tezahürüydü. 37’nci Olağan Kurultayımızın nüvesi ve kucaklayıcısı da yine tüm Türkiye’dir. Bu anlamda kurultayımızın Cumhuriyet Halk Partimize ve tüm Türkiye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Parti Meclisi'ne yeniden giren Genel Başkan Yardımcımız, kıymetli milletvekilimiz sayın Bülent Kuşoğlu başta olmak üzere, bölge milletvekillerimiz sayın Gamze Taşçıer, Tekin Bingöl, önceki dönem milletvekilimiz sayın Aylin Nazlıaka ve tüm Parti Meclisi üyelerimize başarılar diliyorum. ‘’ ifadelerinde bulundu.