Ana sayfa GÜNDEM Tekeli: “Polatlıda kurban fiyatları diğer illere göre düşük”

Tekeli: “Polatlıda kurban fiyatları diğer illere göre düşük”

1081
0

Polatlı  Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler  Derneği  Başkanı Bilal Üstün’ün yoğun işleri nedeniyle bu yıl kurban pazarındaki çalışmalarla alakalı Polatlı Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği ikinci Başkanı  Metin Tekeli’den  kurban pazarı ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Polatlı Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği ikinci Başkanı  Metin Tekeli’den  kurban pazarı ile ilgili görüşlerini bildirdi. Polatlı Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler Derneği ikinci Başkanı  Metin Tekeli ; “ 2020 kurban bayramı hazırlıkları Polatlı canlı hayvan pazar yerinde tüm hızıyla devam edip, pazar yerimiz kurban satışına hazır hale gelmiştir” dedi.

Kurban bayramı hazırlıkları süresince Polatlı Belediye Başkanı Sayın Mürsel Yıldızkaya  Polatlı Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Salih Tekeli Polatlı Çevre Koruma müdürü Erhan Apaydın Çevre Koruma Müdür Yardımcısı Mert  Yılmaz ve tüm arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde pazarımızı müşterilerimize esnaf ve yetiştiricilerimize  hazırlamanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Hepimizin bildiği gibi İç Anadolu Bölgesinin en düzenli ve en rahat alışveriş imkanına sahip Polatlı hayvan pazarını bizlere tahsis eden sayın Belediye Başkanımız Mürsel YıldızKaya’ya, sürekli pazarda bulunan celep arkadaşlarımıza yer dağıtımındaki anlayışlarından dolayı ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Polatlı Celepler Kasaplar ve Yetiştiriciler derneği ikinci Başkanı Sayın Metin  Tekeli ile yapılan görüşmede bu yıl kurban fiyatlarında geçen yıllara göre enflasyonu göz önünde bulundurduğumuzda fiyatlarda yüzde on bir artışın söz konusu olduğunu söyleyebiliriz dedi.

2020 Kurban fiyatları;

Büyükbaş dana 26, Büyükbaş düve 24, Küçükbaş toklu merinos 30, Küçükbaş karaman toklu 28 ,Keçi 25 ,koyun 22 ,olmak üzere fiyat belirlemesi yapılmıştır.

Metin Tekeli  ile yapılan görüşmede fiyatlarımızın tüm Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinden düşük olduğu kalitenin ise Polatlı’da her daim kalitenin ön planda tutulduğunu belirtti. Ayrıca kesim için gelen talep ve yer seçme konusu yetkisinin tamamen kaymakamlığının yetkisinde olup halkımızın corona virüs salgını nedeni ile daha dikkatli olması gerektiğini, yakın temas ve pazarlıklarınızda maske ve sosyal mesafe kuralına uyma konusunda dikkatli davranılması gerektiğini belirtti Tekeli  bu vesileyle gelecek Kurban Bayramını kutlar saygı ve sevgilerimi iletiyorum dedi.