Ana sayfa GÜNDEM Polşahder’den Basın Bayramı ziyareti

Polşahder’den Basın Bayramı ziyareti

1305
0

Polşahder’den  Basına Kutlama

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer ve Başkan Yardımcısı Cabbar Çepur 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla gazetemiz basın çalışanlarını ziyaret ederek gazetemiz basın çalışanlarının Basın Bayramı’nı kutladı.

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer ve Başkan Yardımcısı Cabbar Çepur  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolaysıyla gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz sahibi Mehmet Işık ve gazetemiz basın çalışanlarını Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

POLŞAHDER Başkanı Savaş Dinçer  yaptığı açıklamada: “ Osmanlının özellikle son zamanlarında çıkan gazeteler sansür memurları tarafından kontrol ve denetimden geçtikten sonra yayınlanıyordu,24 temmuz 1908 Tarihinde 2nci meşrutiyet ilanından sonra bu uygulamaya son verilmesi günümüzde  sansürün  kaldırılması olarak adlandırılmaktadır. Bunun için 24 Temmuz Tarihi gazeteciler ve basın bayramı olarak kutlanmaktadır,ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan basının halkı bilgilendirme bilinçlendirme kamu oyunda gerekli hassasiyetleri oluşturma gibi önemli işler bulunuyor bu nedenle çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının kamuoyuna tarafsız doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek toplumu aydınlatma saygı çerçevesinde sürdürmelidir.

Basının meslek ilkeleri doğrultusunda ilkeli tarafsız sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmalarının devamını dileyerek bu çalışmalarının sansürsüz bir ortamda yürütülmesini temenni ediyor Basın bayramınızı kutluyorum”.