Ana sayfa GÜNDEM Güvenin Adresi Türk Kızılay Derneği

Güvenin Adresi Türk Kızılay Derneği

1002
0

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile tüm dernek ve vakıflar gibi Türk Kızılay Derneği de Kurban Bağış kampanyası başlattı bu doğrultuda da Heykel meydanına bağış çadırı açtı.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile tüm dernek ve vakıflar gibi Türk Kızılay Derneği de Kurban Bağış kampanyası başlattı bu doğrultuda da Heykel meydanına bağış çadırı açtı.  Konu ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Derneği Polatlı Şube Yönetimi adına Başkan Bünyamin Ateş , Türkiye dahil 16 ülkede bağış kampanyası düzenleyen Türk Kızılay Derneği hedef olarak yurt içi hisse olarak 49.000 yurt dışı olarak 100.000 hisse hedeflemiş ve bu doğrultuda gerekli sayıda kurbana uygun hayvanı temin etmiş bulunmaktadır. Toplamda kesilecek 149.000 hisse sayesinde yurt içi ve dışında 4.000.000 ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflemektedir. Trük Kızılay olarak diğer bir çok kurumdan farkımız, kurban etlerinin bir kısmını karkas et olarak dağıttıktan sonra büyük bir kısmını kavurma ve kıyma olarak konserve yapmak suret ile kurban nimetinden ihtiyaç sahiplerinin yıl boyu yararlanmasını sağlamaktadır” dedi.

Ateş: “Her kurbana ait hisse adedi okunarak noter huzurunda kesim yapılmaktadır”

Ateş , “Türk Kızılay Derneği genel merkezi tarafından yürütülen organizasyonda din görevlileri tarafından seçilen kurbanlıklar bayramın gelmesi ile din görevlileri nezaretinde Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen personelin elindeki liste ile her kurbana ait hisse adedi okunarak noter huzurunda kesim yapılmaktadır.  Verilen her bir hissenin vebalini de omuzlarında hisseden sorumlukla kurban ibadetinin kabul olması için olağanca hassasiyetle çalışmaktadır “dedi.

Ateş: “Polatlı’daki ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yıl boyunca et eksik olmayacak”

Yaptığı tüm çalışmaları kamuoyunun gözü önünde yaparak güvenin de adresi olan Türk Kızılay Derneği ilçemizde de büyük teveccühle karşılanmıştır.  Öncelikle derneğimize bağış yapan Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya, Esnaf Kefalet Kooperatif başkanı Ertuğrul Kıymaz Devlet Hastanesi eski Başhekimi Alirıza Koçoğlu Şehrin sevilen iş adamlarından Cahit Tekbaş ve Muhammet Bozdağ ile birlikte bağışını Kızılay’dan yana kullanan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunarız. Türk Kızılay Derneği Genel Merkezi gelen bağışlar hangi bölgeden ise o bölgeye gelen hisse oranında karkas et ve konserve göndermektedir. Bu demek oluyor ki yapacak olduğumuz kurban bağışları sayesinde Polatlı’daki ihtiyaç sahiplerinin sofrasında yıl boyunca et eksik olmayacak.  Bu hilal Seninle var.  İyilik için tüm hemşerilerimizi Heykel Meydanında bulunan  bağış çadırımıza ve dernek binamıza bekleriz.Rabbim tüm hemşerilerimizin kurban ibadetini şimdiden kabul eylesin dedi.