Ana sayfa GÜNDEM Ak Parti Polatlı Teşkilatı Ayasofya’da

Ak Parti Polatlı Teşkilatı Ayasofya’da

455
0

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve Ak Parti Polatlı teşkilatı  Ayasofya’nın  ibadete açılmasının ardından kılınacak ilk Cuma namazında bu tarihe ana tanıklık etmek için  Ak Parti İlçe teşkilatı olarak Ayasofya Camine gittiler. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir, Bu güzel emanetin cemaatine kavuştuğu bu güzel günde bizde AK PARTİ Polatlı İlçe Teşkilatı olarak teşkilat mensuplarımızla katılarak tanıklık etmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir ve Ak Parti Polatlı teşkilatı   Ayasofya  Camisinde  kılınacak olan ilk Cuma namazında bu ana tanıklık etmek için Ayasofya Camine gittiler. Ak Parti Polatlı İlçe Başkanı Aysel Demir konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “ 86 yıl sonra bugün, Ayasofya’nın kubbelerinde yeniden tekbir, tehlil ve salavatların yankılandığı, minarelerinden ezan ve salâların yükseldiği gündür. Milletimizin hasreti, ulu mabedin sessizliği sona erdi.

“Ayasofya Cami-i Şerifi bugün yeniden cemaatine kavuştu”

 Ayasofya Cami-i Şerifi bugün yeniden cemaatine kavuştu. Millet olarak mutluluk heyecanıyla coştuğumuz bugünde; Çağının en gelişmiş teknolojisini üreten, gemilerini karadan yürüten, Allah’ın izni ve inayetiyle İstanbul’u fetheden, sonra da bu aziz şehrin tek bir taşına bile zarar gelmesine izin vermeyen, o genç ve dirayetli padişaha, Fatih Sultan Mehmet Han’a selam olsun.

“Ayasofya, fethin nişanesi ve kıyamete kadar cami olması kaydıyla onu vakfeden Fatih’in emanetidir”

Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması, beş asır boyunca cami olarak müminleri bağrına basan mukaddes bir mekânın, aslî vasfını kazanmasıdır. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması, başta Mescid-i Aksa olmak üzere, yeryüzünün bütün mahzun ve mazlum mescitlerinin ümide kavuşmasıdır. Ayasofya’nın ibadete açılması, temeli tevhid, tuğlası ilim, harcı erdem olan medeniyetimizin yükselmeye devam edişidir. Ayasofya, asırlar öncesinden gelen müjdedir.  Ayasofya, fethin nişanesi ve kıyamete kadar cami olması kaydıyla onu vakfeden Fatih’in emanetidir.

“Güzel emanetin cemaatine kavuştuğu bu güzel güne tanıklık ediyoruz”

Bu güzel emanetin cemaatine kavuştuğu bu güzel günde bizde AK PARTİ Polatlı İlçe Teşkilatı olarak teşkilat mensuplarımızla katılarak tanıklık etmenin gururunu yaşıyoruz . Dünden bugüne canla başla emek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum”.