Ana sayfa GÜNDEM Avcı: “Basın, Milletin Müşterek Sesidir”

Avcı: “Basın, Milletin Müşterek Sesidir”

295
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim AVCI, 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesi ile bir basın duyurusu yaptı.

CHP. Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim AVCI, “Tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur. Toplumsal değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini koruyup gözetmeyi görev sayarak halkımızın doğru ve tarafsız haber alma ihtiyacını sağlayan basın kuruluşları, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadırlar. Objektif haber yaptıklarında eleştiriliyorlar, darp ediliyorlar, işlerine son veriliyor ya da hapse atılıyorlar. Ülkenin en büyük 40 medya kuruluşu, medya haricinde sanayi ve ticaret alanlarında faaliyet gösteren şirketler tarafından kontrol ediliyor. Bu şirketler iktidarın yakını ve yandaşı, buradan yola çıkarak bağımsız ve özgür medyadan bahsetmek mümkün değildir.

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme hakkı modern dünyada tartışılmaz bir gerçektir. Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda yeni iletişim imkânları artarken buna paralel olarak özellikle internet kullanımıyla zenginleşen iletişim dünyasında toplum ve devlet arasında köprü olma görevi üstlenen basın mensuplarımız, görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren, İlçemizde faaliyet gösteren yerel gazete ve radyo temsilcileri başta olmak üzere tüm değerli basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum. Doğruları korkmadan  tarafsızca  yurttaşlarımıza ulaştırmak ta sorun yaşamayacakları günlerde buluşmak dileğiyle sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum. “dedi.