Ana sayfa GÜNDEM Büyükşehirden Polatlı’ya asfalt atağı

Büyükşehirden Polatlı’ya asfalt atağı

787
0

Büyükşehir asfalt çalışmaları devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Gedikli -Hacıtuğrul -Yağmurbaba -Çimenceğiz -Beyceğiz mahallelerini Polatlıya bağlayan toplam 29 km grup yolu sıcak asfalt yol yapımına dün  gece itibariyle başladı. Gedikli Mahallesi’nde başlayan ve 29 km’lik grup yolunu asfaltlacak ekipler  dün akşam 21.00’da çalışmalara başladı. Gedikli Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmasına CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, İYİ Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan CHP Ankara Büyükşehir Belediye meclis üyesi Selami Ovacık ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Şefi Soner Yıldız katıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent tesisinin açılmasının ardından ilk asfalt serimine başladı.  Gedikli Mahallesi’nde başlayan ve 29 km’lik grup yolunu asfaltlacak ekipler akşam 21.00’da çalışmalara başladı. Gedikli Mahallesi’ndeki asfaltlama çalışmasına CHP İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı, İYİ Parti İlçe Başkanı Muharrem Durukan CHP Ankara Büyükşehir Belediye meclis üyesi Selami Ovacık ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Polatlı Şefi Soner Yıldız katıldı.

Avcı : “Yolumuz yapılmaya başladı”

CHP Polatlı İlçe Başkanı Haşim Bilal Avcı şu açıklamayı yaptı:  Avcı, “ Uzun uğraşlar sonucu Mansur Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde yapmış olduğumuz çalışmalarda ama şunu söyleyelim son zamanlarda sosyal medyada asfalt plan tesisi yeni kurulmuş gibi algılandı öyle değil bu asfalt plan daha önce vardı ama seçimlerden sonra başka firmalar işletiyordu bunun devir teslimi oldu. Devir teslimden sonra Mansur Bey ile yapmış olduğumuz görüşmelerde bakım onarım çalışması oldu iki gündür de asfalt planı devreye soktuk. Bugünde fen işlerimiz geldi. Gedikli mahallemizde bugün başlıyoruz. Sadece Gedikli Mahallemizde değil bütün 82 mahallede grup yolları şehir içindeki yollar zaman el verdiği sürece tamamlanacaktır. Şunu söylemek istiyorum Polatlı halkı müsterih olsun yolumuz yapılmaya başladı bugünden itibaren devam edecektir. Yaklaşık 2 yıla kadar sürecektir” dedi.

Avcı : “Bizim İçin 2 Konu Çok Önemli Biri  “Yol” Biri “Su”

Avcı, “ Daha önce de 10 Temmuz’da da su ile ilgili Büyükşehir Meclisinde evet çıktı onun ihalesi olacak o çalışmalar olacak. Bizim için 2 konu çok önemli biri yol biri su. Buradan şunu söylemek istiyorum yaklaşık 1 buçuk  yıldır bu asfalt plan ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sayın Selami Ovacık, Fen İşleri Asfalt Plan Şefi Soner Yıldız büyük uğraşlar sonucu Sayın Mansur Yavaş’ın destekleri ile bugün startımızı verdik inşallah önümüzdeki günlerde diğer köylerde diğer grup yollarında şehir içindeki sıkıntıları çözmeye çalışacağız şimdiden Polatlı’ya hayırlı uğurlu olsun” dedi

Ovacık: “Polatlı Her Şeyin En İyisine Layıktır”

Polatlı’nın en iyi ve en güzel ne ise onlara layık olduğunu söyleyen CHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Asfalt plenti uygulamasında şu ifadelerde bulundu.

Ovacık, ” Tabii yılların birikimi yılların sorunları altyapı ve üstyapıdaki sorunlarımız Mansur Başkanında direktifi ile hassasiyeti ile Cumhuriyet Halk Partisi grubunun İYİ Parti gruplarının desteği ile beraber Polatlı’mız öncelikle en iyisine layıktır en güzeline layıktır. Yaklaşık 25 yıldır Polatlı Büyükşehir anlamında olsun Hükümet anlamında olsun yeterli desteği ve altyapı çalışmalarını ve üstyapıdaki eksiklikleri giderme anlamında maalesef ki yalnız bırakılmıştır” dedi.

Ovacık: “Polatlı’da  Asfaltsız Yol Kalmayacak”

Ovacık, ” Başkanımızın da icra ettiği gibi Gedikli, Hacıtuğrul, Beyceğiz, Çimenceğiz mahallelerimizin grup yolu çalışmaları başlayacak. Birazdan faaliyete geçecek. Asfalt plenti bizim için hem Polatlı hem çevre ilçeler için kırsal mahallerimiz ve merkez mahallerimiz için çok önemli Polatlı’mız neden başka ilçelerden veya Ankara gelen asfalta neden muhtaç olsun. Tüm 82 kırsal mahallemiz merkezdeki 13 mahallemiz inşallah asfalt plentinin devreye girmesi ile beraber en kısa sürede bu tabii hemen hepsi aynı anda birkaç ay içinde olacak diye bir şey yok. Toplamda 1 buçuk 2 sene zarfında Polatlı asfaltsız yol kalmayacak. Kış ayına kadar köylerimizin yarıya yakını bu hizmetten faydalanır diye düşünüyorum” dedi.

Atalay : “Yol bizim her şeyimizdi”

Hacıtuğrul Mahallesi Muhtarı Mahmut Atalay; Asfalt plenti çalışması için şunları söyledi: “Biz 2,5 yıldır bu yolu için uğraşıyoruz çok büyük sıkıntılar çekiyoruz. Dilimiz döndüğü kadar bütün yetkililere anlattık. Mansur Başkanımızdan Allah razı olsun. Yol çok önemli ne arabamız kaldı ne atımız kaldı bir yol yapıldı çok kötüydü. Bizim yolumuzu biz bozmadık bizim yolumuzu tren yolu geldi taş ocağı çektiler Beyceğiz’den bizim yolumuzu perişan ettiler gerçekten çok sıkıntılıyız. Artık üstümüzde bir semer var gibiydi kurtulduk. Kendimizi suçlu gibi hissediyorduk. Allah razı olsun bütün sebep olanlardan emeği geçenlerden size de çok teşekkür ediyoruz. Benim için bir rüyaydı gerçek oldu. Şimdi en azından biz derdimizi gidip başkanımıza anlatabiliyoruz bundan önce böyle bir imkân yoktu. Allah razı olsun seçimden önce de derdimizi anlattık dinledi. Seçimden sonra da anlattık dinledi. Bürokrasiye daha çabuk ulaşabiliyoruz sorunlarımızı dinliyorlar. Bizim en büyük sorunumuz yoldu. Yol bizim her şeyimizdi” dedi.

3 Yıldır Bu Sıcak Asfaltı Bekliyorduk

Senelerce beklediği sonuca vardıklarını söyleyen Gedikli Mahalle muhtarı Şifai Ceylan şu açıklamalarda bulundu.

Ceylan,“ Önce Belediye Başkanımız Mansur Başkan’a teşekkür ederiz. Fen işleri personelimize daire başkanımıza teşekkür ederiz, bölge müdürlüğümüze teşekkür ederiz. Encümen azamıza teşekkür ederiz. Bu işe başladık. Allah’ın izni ile bugün asfaltımızı attık. Bunun devam etmesi için senelerce beklediğimiz sonuca erdik çok bekledik önce serpme asfaltımız yapıldı o olmadı bunun onayını aldık sıcak asfaltımıza başladık. 3 yıldır bu sıcak asfaltı bekliyorduk. 3 yılın sonunda da bu şerefe erdik. Gedikli mahallesinden başladık Beyceğiz mahallesinden çıkacağız. Beyceğiz mahallesinin sonuna vardığımız zamanda üzerinden güzel bir tören yapacağız” dedi.

Duygularını anlatamayan ve büyük bir adım atıldığını aktaran Yağmurbaba Muhtarı Hüseyin Irak sıcak asfalt dökümü ile ilgili şu açıklamalarda bulundu.

Irak, “ Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Bütün ekibe de teşekkür ederiz. İlçe başkanına, İl Başkanına, Büyükşehir şeflerimize herkese teşekkür ederiz. Duygularımızı anlatamayız bu bizim için çok büyük bir adım onlar yapamamış bunlar yapmış Allah razı olsun. Herkes canla başla çalışıyor  görüntü belli ediyor zaten” dedi.