Ana sayfa GÜNDEM Mezaim Kiraz eğitimde çığır açtı

Mezaim Kiraz eğitimde çığır açtı

1011
0

Mezaim Kiraz koleji eğitime başlıyor

İlçemiz Başarılı Eğitim Kurumlarından Mezaim Kiraz Koleji 2020-2021 eğitim öğretim yılının 15 Ağustos da başlıyor. Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları kurucusu Mezaim Kiraz yaptığı basın toplantısında  ( 13-18) kişilik sosyal mesafeli dersliklerden 120 adet derslik; 800 kişilik sosyal mesafeye uygun yemekhane, 200 kişilik kütüphane, 600 m2 lik kapalı spor salonu; yarı olimpik yüzme havuzu, Anaokul öğrencileri için oyun alanları bitki ve hayvan yetiştirme izleme olanağı bu imkan ve olanakları Polatlı halkına sunulmuş olduğunu belirtti.

Mezaim Kiraz Eğitim Kurumları kurucusu ;Mezaim Kiraz 2020-2021 eğitim öğretim yılının 15 Ağustos da başlayacağını belirtti.Bu sürecin devlet okullarının açılacağı tarihe kadar ara vermeden devam edileceğini söyledi. Bu eğitim sürecinde  öğrencilerimizin geçen yılın eksiklerinin telafi edilmesi ve yeni yıl konularına biran önce başlanılacağını söyledi.Öğrencilerimizin mağdur olmaması için önlemlerimizi alındığını,

Polatlı’nın en büyük okulu olarak 2020-2021 yeni eğitim öğretim yılına;

( 13-18) kişilik sosyal mesafeli dersliklerden 120 adet derslik;

800 kişilik sosyal mesafeye uygun yemekhane;

200 kişilik kütüphane;

600 m2 lik kapalı spor salonu; yarı olimpik yüzme havuzu;

Anaokul öğrencileri için oyun alanları bitki ve hayvan yetiştirme izleme olanağı

Bu imkan ve olanakları Polatlı halkına sunulmuş olduğunu belirtti.

“Özel Mezaim kiraz koleji, eğitimde bir çığır açtı”

Geçtiğimiz yılın ve pandemi sürecinin iyi analiz edilmesi gerektiğini vurgulayan KİRAZ; 2019-2020 eğitim yılında yaşanan ;dünyayı  etkileyen korona virüs salgını nedeniyle, 16 Mart itibariyle ülke genelindeki tüm okullarda eğitim ve öğretime ara verildi. O dönemde tamda ne anlama geldiği çok bilinmeyen bu süreç de  Özel Mezaim kiraz koleji, eğitimde bir çığır açtı. Milli Bakanlığının da sonradan kullanmaya başladığı  yurt dışından alınan  bir uzaktan eğitim programıyla öğrencilerimiz yoklama alınarak ;her gün sabah saatlerinde okuldaymış gibi  kendi öğretmenleri ile derslerine devam etmeleri sağladık.Eğitim boşluk oluşturulacak bir konu değildir:Bunun için 105 kişilik öğretmen ve personelle ara vermeden  hizmete devam ettik.  Önümüzdeki dönemde Polatlı halkı bilmelidir ki koşullar neyi gerektiriyorsa Mezaim Kiraz Kolejinde gereken her şey yapılır.

Kaya : “ Okulumuzda Korona virüs süreci verimli bir şekilde yönetildi”

Özel Mezaim Kiraz Okulları Müdürü Onur Kaya konu ile ilgili şunları söyledi: Eğitimde yaşanan bu süreç de öğrencilerimize özellikle sınav grubu öğrencilerimize bu durumum avantaja çevrilecek taraflarına odaklanmaları ,belirsizlik algısından bir an önce kurtulup ;herkesin aynı koşullarda sınava gireceğini ve bu sınavın mutlaka yapılacağı gerçeğini üzerinden bu sıkıntılı süreci verimli bir şekilde yönetildi; bu süreçte online dersler yapılıp öğrencilerin deneme sınavları evlerinde yaptırıldı okulumuza güvenen velilerimiz açıklanan LGS  sınavları açıklanacak AYT sınav sonuçlarıyla farkımızı gördüklerini düşünüyorum” dedi.