Ana sayfa GÜNDEM Kaymakam Tunçer’den Polatlı’ya veda

Kaymakam Tunçer’den Polatlı’ya veda

774
0

Tunçer : “Polatlılı hemşehrilerime arz-ı veda ederim”

Kaymakamlık kararnamesiyle İzmir buca kaymakamlığına atana Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, bir veda mesajı yayımlayarak Polatlı’ya veda etti.

Son Kaymakamlar Kararnamesi ile İzmir İli Buca Kaymakamlığına atanan Kaymakam Tunçer, ayrılış öncesinde bir veda mesajı yayımladı. 2014 yılının Eylül ayında Polatlı’ya geldiğini ifade eden Kaymakam Tunçer, “18 Eylül 2014 günü büyük bir heyecan ve mutlulukla başladığım Polatlı Kaymakamlığı görevimden, 14 Temmuz 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Buca Kaymakamlığına atanmam sebebiyle ayrılıyorum. Bütün içtenliğim ve samimiyetimle belirtmeliyim ki, 6 yıldır görev yaptığım Polatlı İlçesi, gerek eşsiz doğası, tabiat güzellikleri, tarihi ve kültürel yapısı, sanata, kültüre, eğitime, spora değer veren, çağdaş, modern, çalışkan, hoşgörülü, sevecen, sıcakkanlı, samimi insanlarıyla hafızamdan hiçbir zaman silinmeyecektir.”dedi.

Tunçer : “Polatlı’yı  ve Polatlılıları hiçbir zaman unutmayacağım”

Polatlı’da görev yapmanın mutluluğunu, sevincini ve gururunu ailemle birlikte her zaman şerefle taşıyacağım. Günümün 24 saatini hemşerilerimizle beraber geçirdik. Onların dertleriyle hemhal olarak bu şehrin vizyonunu geliştirmeye gayret ettim. Polatlı’yı  ve Polatlılıları hiçbir zaman unutmayacağım.  Şehrimizin gelişmesi ve insanımızın refahı için çalıştık. Birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ne kadar başarılı olduğumuzu halkımızın takdirine bırakıyorum. Polatlı Kaymakamı olarak büyük bir onurla görev yaptığım süre içerisinde halka hizmet, hakka hizmet anlayışıyla; hakkıyla hizmet verme gayreti içerisinde olabilmenin mutluluğu ile buradan ayrılacağım. “dedi.

Tunçer :  “Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum”

Geldiği günden beri Polatlı’da her kurum ve kuruluşa pozitif ayrımcılık yapmaya çalıştıklarını ifade eden Kaymakam Tunçer, ” Eğitim olmazsa olmaz önceliğimiz arasında yer aldı. Polatlı’da eğitimin kalitesinin artırılması amacıyla devlet-vatandaş işbirliğiyle gerçekleştirilen projeler ile hizmet etmeyi ilke edindik. Çocuklarımızın sağlıklı ve eğitimli bir şekilde yetişmelerinde emeği geçen başta okul yöneticilerine, öğretmenlerine ve zengin kültürü olan tüm Polatlılı hemşerilerime teşekkür ediyorum.“dedi.

Tunçer : “Polatlılı olarak gelecek tüm Polatlılılara daima açık olacaktır”

Tüm Polatlılılarla iyi bir iletişim içinde olmaya hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Kaymakam Tunçer, ” Bu süreçte Şehit Aileleri, Gazilerimiz ve Yakınları ile Öksüz ve Yetimlere sürekli ilgi gösterilmiş ve destek sağlanmaya çalışılmıştır.”dedi. Polatlı da bulunduğu süre içerisinde önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Kaymakam Tunçer, ” Polatlı hizmetkârlığım süresince benimle yakın çalıştığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Polatlı da bulunduğum 6 yıl süresince bu kente değer katan, hizmet etmeyi görev bilen, çalışmalarımda bana ve kamuya yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, Yargı Mensuplarımıza, Üniversitemizin kıymetli mensuplarına, Belediye Başkanımıza,  Askeri Erkâna, İlçe Müdürlerimize, Belediye Meclisi Üyelerine, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Meslek Odalarına, Muhtarlarımıza, Siyasi Partilerimizin Temsilcilerine, Özel Sektör Temsilcilerine, Yerel-Ulusal Yazılı ve Görsel Basın kuruluşlarında görev ifa eden basın mensuplarına, geleceğimiz gençlerimize, baş tacımız Gazilerimize ve Şehit yakınlarımıza ve tüm Polatlılı hemşerilerimize teşekkür ederim.

Polatlı da olduğu gibi Buca Kaymakamlığım sırasında da kapım herkese ve bir Polatlılı olarak gelecek tüm Polatlılılara daima açık olacaktır.”dedi.

Tunçer : “Polatlılı hemşehrilerime arz-ı veda ederim”

Halka hizmet etmenin Devlet Teşkilatının, görevlilerin, temsil edenlerin ana görevi olduğunu belirten Kaymakam Tunçer, ” Bundan sonraki görevlerimizde insanlıkla ilgili ne yapılması gerekiyorsa bize ihtiyaç duyulduğunda sonuna kadar hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Burada sadece görev icra etmedim, çok önemli dostluklar kurdum. Nerede Polatlı ismi geçerse bu şehrin tanıtımı ve gelişmesi için enerjimi harcayacağımın sözünü veriyorum. Bu onurlu, şerefli görevi 6 yıl yapma fırsatını bana veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız olmak üzere, Bakanlarımıza ve tüm Devlet büyüklerimize, tüm Polatlılı hemşehrilerime arz-ı veda ederim. Polatlı da hoş bir seda bırakmış olma temennisiyle; tüm vatandaşlarımıza varsa hakkımı helal ediyor, onlardan da bana olan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.” dedi.