Ana sayfa GÜNDEM Başkent Kendi Asfaltını Polatlı’da Kendi Üretiyor

Başkent Kendi Asfaltını Polatlı’da Kendi Üretiyor

1226
0

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın tüm birimlerde başlattığı tasarruf uygulamaları her geçen gün artıyor. Büyükşehir Belediyesine bağlı Proje Organizasyon İnşaat Doğalgaz İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (PORTAŞ) da kendi asfaltını üretmeye başladı. Saatte 130 ton asfalt üretme kapasitesine sahip olan Polatlı’daki Asfalt Plent Şefliği’nde kendi asfaltını üretmeye başlayan Büyükşehir Belediyesi bu sayede maliyetleri de düşürecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’nın Polatlı Asfalt Plent Şefliği’nde kendi asfaltını üretmeye başladığını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Polatlı Asfalt Plent Şefliği’nde asfaltını kendi üretmesiyle asfalt maliyetleri büyük oranda düşecek.

“Ankara’nın ilerleyen dönemlerde farklı illere de asfalt temin etmesi bekleniyor”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, asfalt haberini ” Polatlı Asfalt Plent Şefliği’nde kendi asfaltımızı üretmeye başladık. Üreten ve tasarrufla kazanan bir şehir olmayı sürdüreceğiz.” mesajıyla duyurdu.

Polatlı Asfalt Plent Şefliği’nde kendi asfaltını üretmeye başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Proje Organizasyon İnşaat Doğalgaz İç ve Dış Ticaret Sanayi Anomi Şirketi (PORTAŞ),  Polatlı Asfalt Plent Şefliği’nde kendi asfaltını üretmeye başladı.

Asfalt Maliyeti Düşecek

27 bin 31 metrekarelik alanda kurulu olan ve saatte 130 ton asfalt üreten tesis, tek vardiyada ise bin 500 ton asfalt üretme kapasitesine sahip. Başkent’in cadde ve sokaklarını daha çok asfaltla buluşturacak olan Polatlı Asfalt Plent Şefliği, bundan sonra zamandan tasarruf sağlayarak ve maliyetleri düşürerek Büyükşehir bütçesine önemli bir katkıda bulunacak. Önümüzdeki süreçte kendi taş ocağını açmaya hazırlanan Büyükşehir Belediyesi, doğalgaz hattının çekilmesiyle birlikte üretilen asfaltın maliyetini daha da düşürecek.