Ana sayfa GÜNDEM Darbeye direnişin dördüncü yılı…

Darbeye direnişin dördüncü yılı…

677
0

15 Temmuz’un yıldönümünde şehitler anıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünde düzenlenen programlarla şehitler anıldı, mevlitler okundu.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı o kara gün, Türk milletinin gücü ve inancı sayesinde bir demokrasi destanına dönüşmüştü. Bu mücadelenin ardından dört yıl geçti ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen bu günde, Polatlı halkı yine meydanları doldurdu. 15 Temmuz Çarşamba  günü  Şehitlik mezarlığında anma programı ile  şehit kabirleri ziyaret edildi.

15 Temmuz Şehidi Seher Yaşar ve Tüm Şehitler Dualar İle Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde şehitler anıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıldönümünde ilçede düzenlenen programla  şehitler anıldı. 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçe Protokolü ilk olarak darbecilerin 15 Temmuz gecesi, Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yaptığı bombalı saldırıda hayatını kaybeden Şehit Özel Harekat Komiser Yardımcısı Seher Yaşar, Polatlı Şehitliği’nde dualarla anıldı.Anma törenine Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Komutanı Sebahattin Türker , Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,58. Topçu Tugay Komutanı Albay İbrahim Camcı,Garnizon, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yusuf Uymaz,  Askeri Erkan, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Siyasiler, STK temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anma töreninin ardından protokol üyeleri şehit kabirlerine karanfil bıraktı. Şehitlik ziyaretinin ardından etkinlik Çarşı Camiinde düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri ve Tüm Şehitleri Anma mevlit programıyla devam etti.

Cihangeri: “ Tarihte böyle günleri çok gördük”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde açılış konuşmasını yapan Müftü Hayri Cihangeri konuşmasında şunları söyledi: “Bugün Milli Birlik ve Dayanışma günü 15 Temmuz. Tarihimize maalesef acı harflerle yazılmış olan bir gün ama biz tarihte böyle günleri çok gördük, yaşadık. Bunlar bizi zayıflatmadı,  geriye götürmedi. Bilakis daha çok güçlendirdi, daha çok kendimize gelmemizi, hatalarımızdan ders almamıza, saflarımızı daha sıklaştırmamıza vesile oldu.”