Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’ya yeni Kadın Başhekim

Polatlı’ya yeni Kadın Başhekim

852
0

Polatlı Devlet Hastanesinin yeni başhekimi  belli oldu. Yeni kadın başhekim Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Doktoru Reyhan Öztürk oldu.

Polatlı Duatepe Devlet hastanesi başhekimliği görevini yürüten Hüseyin Arslan’ın TBMM hastanesi başhekimliğine atanmasının ardından görevi Polatlı Duatepe Devlet hastanesi başhekim yardımcısı   Selahattin Bitik yürütüyordu. Polatlı Devlet Hastanesinin yeni başhekimi  belli oldu. Yeni kadın başhekim Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Doktoru Reyhan Öztürk oldu.

Reyhan Öztürk kimdir?

1972 yılında Ankara Haymana’da doğdu. İlk ve orta öğrenimi Eskişehir, liseyi Samsun’da okudu. 1990-1996 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi aldı. 2002-2007 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji kliniğinde eğitim alarak uzmanlık eğitimini tamamladı. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman doktoru olan Reyhan Öztürk evli, 3 çocuk sahibidir. Son üç yıldır Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde tıbbi hizmetler koordinatörü olarak çalışmış olan Öztürk 01.06.2017 tarihinde Haymana Devlet hastanesi’nde başhekim olarak göreve başlamıştır. Çeşitli bilimsel çalışmaları ve TÜBİTAK projesi olan Öztürk’ün yayınlanmış bilimsel makale ve yayınları bulunmaktadır.