Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Sivil Toplum Platformu: “Hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadık, unutmayacağız ve...

Polatlı Sivil Toplum Platformu: “Hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız”

275
0

Polatlı Sivil Toplum Platformu,  15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle basın bildirisi yayımladı.

Polatlı Sivil Toplum Platformu,  15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle basın bildirisi yayımladı. Bildiride şu açıklamada bulunuldu: “ Tarihi şekillendiren, tarihin altın sayfalarında yer alan büyük devletlerin büyük davaları ve tüm insanlığa ışık tutacak, hayran bırakacak olağan üstü mücadeleleri vardır. Tarihi şanlı zaferlerle dolu bu necip milletin kurduğu medeniyetler sadece yaşadığı coğrafyaya değil tüm insanlığa umut olmuştur. Yaşadığımız toprakları yurt kılma mücadelemiz neticesinde ağır bedeller ödenmiş olsa da tüm dünyanın gıpta ile seyrettiği, tepeden tırnağa erdemle, şerefle, cesaretle ve fedakârlıkla bezenmiştir. Medeniyet anlayışımızın temellerini oluşturan İslam’ın değerler manzumesi olması sebebiyle ülkemiz her daim hem fikri planda, hem de savaş meydanlarında ve dahi içimizdeki hainlerin oluşturduğu şer yuvalarınca sürekli bir meydan okuma ile karşı karşıya kalmıştır. Ancak her seferinde bu aziz millet hakkı her şeyin üstünde tutan yiğit liderleri ve yüreği imanla dolu kadın-erkek, genç-yaşlı insanı ile canlarını ortaya koyarak bu toprakları esaretten kurtarmışlardır. 21. Yüzyılın başlangıcıyla yenidünya düzeninde İslam’a ve Müslümanlara ve hatta adalet, özgürlük sevdalısı hiçbir mazluma da yer vermek istemeyen küresel güçler; bütün dünya mazlumlarının topraklarını özelde de İslam coğrafyasını ateş deryasına çevirerek boyunduruk altına almak istemektedirler. Yeni dünya düzeninin Firavunları, Nemrutları hedeflerine ulaşmak için önlerinde en büyük engel olarak gördükleri, yaşadığımız coğrafyanın ve tüm İslam âleminin mazlum halklarının umudu olan aziz milletimize karşı hain yerli işbirlikçileri ile bir çok terör örgütünü de destekleyerek harekete geçirmişlerdir.

 “15 Temmuz hiçbir hainin bir daha cesaret etmemesi gerektiğini gösteren bir kahramanlık destanı olmuştur”

Kisvesi, sözleri ve hatta görünürde işleri bize benzeyen, milli ve manevi duygularımızı istismar eden çağımızın haşhaşileri küresel güçler ile birlikte, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha karşımıza çıktılar.Bu hain darbe ve işgal girişiminin gecesinde, gücünü İslam’ın değerler manzumesinden alan Anadolu’nun yiğit evlatları, Malazgirt’te, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde tüm dünya müstekbirlerine nasıl kıyam etmişse 15 Temmuz günüde aynı kıyam şuuru ile hareket etmiştir. Sabaha kadar dünyanın tüm mazlumlarının gözyaşı ile yoğrulmuş duaları, vatanın her bir camisinden yükselen sâlâları ve şehit olma arzusu ile yanan yürekleriyle hainler umduklarına ulaşamayarak layık oldukları sonucu almıştır. Aziz milletimizin her bir ferdi, 15 Temmuz’un simge ismi Ömer Halis DEMİR başta olmak üzere 249 şehidimizin şahsında, dünya müstekbirlerinin ve yerli işbirlikçi hainlerin hanelerine düşen birer ateş, çağlara ve nesillere yol gösteren birer meşale, hiçbir hainin bir daha cesaret etmemesi gerektiğini gösteren bir kahramanlık destanı olmuştur.

“15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz”

15 Temmuz darbe gecesinin 4. yıl dönümünde, Polatlı Sivil Dernekler Platformu olarak, yaşadığımız coğrafyanın ve tüm İslam Dünyası’nın umudu olan ülkemizin bekasına karşı yapılacak her türlü hain girişimin karşısında, 15 Temmuz’da olduğu gibi bedenimizi siper etmeye, canlarımızı vermeye hazırız. 15 Temmuz gecesi bu aziz milletimizin yazdığı eşsiz destanı yeni nesillere aktararak her daim genç dimağlarda canlı tutacağız. Bu kararlılıkla bir kez daha milletimizin istikbal ve istiklali için can veren başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyoruz. Gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.Bizlere bu cennet vatanı yurt kılan Rabbimize hamd-u senalar ediyoruz.

“15 Temmuz unutmadık unutmayacağız ve unutturmayacağız”

15 Temmuz Destanının yıldönümünde şunu tüm dünya müstekbirlerine ve içimizdeki hainlere bütün kararlılığımızla ilan ediyor ve haykırıyoruz. Ne yaparsanız yapın asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye asla diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka asla boyunduruk vuramayacaksınız. Vatanımıza, milletimize, devletimize, dinimize kast eden hain terör örgütü ve işbirlikçilerini unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız!”.