Ana sayfa GÜNDEM Köse: “Başkan Yavaş Polatlıya verdiği hangi sözü tuttu?”

Köse: “Başkan Yavaş Polatlıya verdiği hangi sözü tuttu?”

645
0

Köse: “Polatlı’nın çok daha güzelini hak ettiğini anlatacağız”

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK parti grup Başkan Vekili Ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Gerede suyunun Polatlı’ya gelmesi konusunda Polatlı AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret edip toplantı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi AK parti grup Başkan Vekili Ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse Gerede suyunun Polatlı’ya gelmesi konusunda Polatlı AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret edip toplantı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.Köse açıklamalarında şunları söyledi: “  “15 ay oldu Mamak’ta çok yoğun bir seçim döneminden sonra gece gündüz yoğun bir çalışma dönemi başladı. Aslında daha önceden gelmek istedik ama Mamak’tan çıkamadık tabi Ankara Büyükşehir Belediyesinde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görev verildi, arkasından da bir salgın dönemi yaşadık 3 ay yoğun bir dönem oldu. Bu dönem süresince faaliyetlerimizi belediye faaliyetlerimizi kendi ilçemiz boyutunda yaparken bir taraftan da Büyükşehir boyutunda da yapacağımız çalışmaları arkadaşlarımızla koordine etik ve Büyükşehir boyutunda Ankara’nın bütün ilçeleri boyutunda neler yapılabileceğini değerlendirdik.  Bu süreç devamında geçen hafta itibariyle Büyükşehir de ilk normal toplantımızı yaptık ve bir takım kararlar aldık” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “Polatlı bizim Ankara da göz bebeklerimizden”

Köse, “Mamak Belediye Başkanı olarak da buraya gelmek isterdim ama ilave olarak Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilli olarak huzurlarınızdayım. Bizim buradaki konularımız daha çok grup başkan vekilli sıfatımızla yapacağımız ifadelerimiz olacak düşüncelerimizi sizinle paylaşacağım Polatlı bizim Ankara da göz bebeklerimizden ben Şereflikoçhisar’lıyım. Yerlisiyiz Şereflikoçhisar, Evren, Bağla, Haymana, Polatlı aslında kendi içinde topraklar açısından insanlar olarak da gelenek olarak da aynı toprakların insanı Ankaralı olmak tamam o önemli, bir taftanda toprak olarak daha yakın bir coğrafi, kültürel, sosyal olarak her açıdan bizim kardeşlerimizsiniz öyle görüyoruz dolayısıyla Polatlı da sizlerle beraber çok büyük mutluluk. Bundan sonraki süreçlerde Polatlı’ya geleceğiz” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : “Polatlı’nın Suyla İmtihanı Var”

Köse, “Bugün hafta sonu biraz farklı bir amaçla gelmiş olduk ama bundan sonrada hep Polatlılı hemşerilerimizin yanında olacağız bunu bilmenizi isterim. Polatlı’nın ne derdi varsa, ne ihtiyacı varsa, ne talebi varsa bu bizim görevimiz o talebi gerçekleştirmek bu çerçevede çalışmak olacak. Polatlı’nın bir imtihanı var bir suyla imtihanı var, birde Büyükşehir Belediye Başkanı ile imtihanı var şimdi geçen tabi bir seçim yaşadık, seçimde Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Yavaş Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla bütün projelerini gerçekleştirebileceğini, Ankara’nın ne kadar ihtiyacı varsa bunların tamamını kendi öz kaynaklarıyla yapabileceğini ifade etmişti ve tüm Ankaralılara ve buraya geldiğinde tüm Polatlı’ya bu çerçevede sözler vermişti. Bu çerçevede su konusu demiştik ya Gerede’den su getirme konusunda da ciddi bir söz vermişti. Mesela şöyle bir şey söylemedi ben bu işi yapacağım ya da diğer verdiği sözleri yapacağım ama borçla yapacağım dememişti, kendi öz kaynaklarımla yapacağım demişti demeseydi mesela Polatlı halkı başka şekilde düşünecekti” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : “Yalan Rüzgârına Polatlı Halkı İnandı”

Köse, “ Sayın Yavaş halkımıza pek vaatlerde bulundu ve seri bir şekilde sözler verdi, şimdi bakıyoruz bunlara ben biraz görevi aldıktan sonra özellikle geçmişte neler denmiş Sayın Yavaş hangi vaatlerde bulunmuş diye baktım; Polatlı’ya  Polatlı’daki miting videosunu izledim gerçekten aklına ne geldiyse söz vermiş. Yani bir yalan rüzgârı gibi seri halde ve Polatlılıların oyuna talip olmuş Ankara halkı ve Polatlı halkının bir bölümü de buna inandı aslında şimdi kendine seçim döneminde verdiği sözleri hatırlatınca hemen kızıyor eli ayağına dolaşıyor ve bu sefer saldırıyor maalesef, eğer Sayın Yavaş’ın bu bir seri sözü arka arkaya vaatleri olmasaydı belki de hemşerilerimiz kendine bu kadar güvenmeyecek ve bu kadar oy almayacaktı, belki şuan o koltukta oturuyor olmayacaktı, Bu bir gerçek arkadaşlar bu sözler ve vaatler konusunda önemli bir konuda 15 ay oldu biz neyi konuşacağız burada Polatlı’ya su getirilmesini konuşacağız” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “Başkan Yavaş Polatlı halkına verdiği  hangi sözünü tuttu”?

Köse, “Seçim biteli 15 ay oldu neredeyse bir sonraki seçim başlayacak ama Polatlı hala aynı konuyu konuşuyor. Peki, Polatlı’da bugüne kadar Sayın Yavaş verdiği sözleri, diğer sözlerle birlikte tutup bir çivi çaktı mı mesela, bu tarih parkları falan yapacaktı mesela bir tanesini yaptı mı? hani var mı, yaptı mı? gitsek ziyaret etsek.  Şimdi de çıkmış bu sefer eski yönetimi geçmişi suçluyor. Buna ilave bir şey daha ekledi Büyükşehir Belediye Meclisini suçluyor. Kendi beceriksizliğini aslında bir taraftan başkasının üstüne atmaya çalışarak kendini temize çıkarmaya çalışıyor ” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : “200 milyon  bütçe Polatlı’ya ayırsalardı 15 ayda bu sorunu çoktan çözülecekti”

Köse, “ Büyükşehir Belediye Meclisi Sayın Yavaş’ın 10 milyar civarında ki bütçesini nasıl kullanacağı hakkında bir hakkı var mı? ASKİ’nin 3 milyar bütçesi var. 1 buçuk milyar yatırım bütçesi var 100-200 milyonunu Sayın Başkan Polatlı’ya ayırsaydı da 15 ayda bu sorunu çoktan çözüyor olsaydı. Keşke Sayın Yavaş 10 milyarlık  bütçesini nereye harcayacağını tabiî ki kendi karar verdi, tercihlerini kendisi yaptı kendisi seçim döneminde verdiği sözler çerçevesinde doğru bir şekilde, dürüst bir şekilde o sözlere dayalı olarak o bütçeyi yönetseydi bütçeyi böyle kullansaydı ve önceliği Polatlı’ya verseydi bu gün biz su konusunu konuşuyor olur muyduk ” dedi Köse, “ Sayın Yavaş’ın bir alışkanlığı var ne zaman Belediye Meclisi toplansa borç istiyor yani Büyükşehir Belediye meclisinde borç konusunu, kredi konusunu konuşmadığımız bir toplantı neredeyse yapmadık diyebilirim yani Sayın Yavaş’ın borç ile kredi ile projelerini yapacağına dair bir cümlesini duymadım geriye doğru bakıyorum söyledi mi diye duymadım, görmedim de zaten şöyle ben borçla krediyle yapacağım diyen bir Belediye Başkanına insanlar güvenmez. Nasıl o zaman der nasıl yapacaksın. Hâlbuki bir dönemliğine geliyorum dedi Ankara’nın 50 yıllık projelerini çözeceğim ve bütün borçlarını ödeyeceğim dedi. Tam olarak böyle kıymetli Polatlılı hemşerilerim de buna güvendi. Biz bunu biliyorduk aslında bilmemize rağmen Ankara Büyükşehir Belediyesinde kendisinin borçlanma talebine bu dediklerini bile bile borçlanma taleplerine olumlu baktık ve krediler konusunda  Büyükşehirden ciddi oranda kredi almasını sağladık ” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili  Köse : “40 milyon istedi biz 50 milyon verdik”

Köse, “Ne yaptık mesela aslında seçim vaatleri arasında kapatmayı vaat ettiği 15 tane Belediye şirketi var hepsini kapatacağım zarar ediyor diyordu sonra dedi ki meclise karar getirdi Başkanım sırayla 350 milyon lira kaynak aktardık biz şirketlere kapatacağım dediği şirketlere, sırf bizi bahane etmesin diye ego ya 300 tane otobüs alacağını söyledi 60 milyon Euro kredi istedi biz tamam dedik, bu vatandaş için çok önemli yaklaşık 500 milyon yapar ve verdik. Henüz daha otobüsler ortada yok ama  6-7 ay oluyor. İtfaiye konusunda problemimiz var dedi  40 milyon istedi biz 50 milyon verdik. Burada  itfaiye konusunda ihtiyaçlar vardır bir an evvel bunları alıp uygulaması lazım” dedi.

Köse, “Salgın dönemin de yine borç istemeye geldi, salgın döneminde 100 Milyon lira özellikle ihtiyaç sahiplerini kullanması için kredi kullanması konusunda imkan sağladık, dedik ki bu 100 Milyon lirayı harcayın yetmezse bir 100 Milyon lira daha veririz dedik. Özellikle halk otobüsü kullanan esnafımız çok sıkıntılıydı, işte belediyeden kiralama usulü dükkanları olanlar sıkıntılıydı burada vardı mutlaka dar gelirli insanlarımız maaş alamadığı dönemlerde sıkıntılıydı bu paralar oralarda kullanın dedik. Bunlar yaklaşık 1 Milyar lira yapıyor biz bugüne kadar anlattığım projelerde Sayın Mansur Yavaş’a kullanması için 1 Milyar liralık bir imkan sağladık eğer biz Büyükşehir de bazılarının iddia ettiği gibi engelleseydik bir kuruş vermezdik ” dedi. Köse, “Büyükşehir de büyük çoğunluğu bizde verdik ama hiç bunlardan bahsediyor mu arkadaşlar? Polatlı’da hiç bunlardan bahsediyorlar mı?  biz bundan sonra gerçekleri birer birer daha da yakın bir şekilde tamda yerine giderek bugün Polatlı da yaptığımız gibi sokakta da aynı şekilde hemşerilerimizle paylaşacağız. Seçimde Sayın Yavaş’ın halkımızı daha demin anlattığım şekilde bu kadar açık bir şekilde, gerçekten de normal şekilde değil, inanılmaz sözler vererek kandırmasına rağmen öyle ikna etti. Aslında biz bile bile 1 Milyarlık bir kredi kullanmasına imkân sağladık, verdiği onca sözü yapamayınca Sayın Yavaş elindeki imkanları o kadar büyük imkanlar var ki öyle söylüyordu zaten kullanamayınca iş bilmezliğiyle bunları yönetmeyince kötü siyaset yaparak, maalesef klasik kötü siyasetçi moduna girerek çamur atma yöntemini kullanmaya başladı. Maalesef çamur atmaya başladı” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : “Biz Polatlı Halkı İçin Kredi İmkanı Sağladık”

Köse, “Sayın Yavaş hem geçmiş yönetimi suçladı hem de maalesef meclise gelen kararları 900 civarında karar geçen sene meclise geldi bunların yüzde 97’sine evet diyen 1 Milyar civarında krediyi onaylayan bir meclise beni engelliyorlar diye maalesef mazeret üretmeye çalıştı. Ben buradan tüm Polatlılı hemşerilerime seslenmek isterim Sayın Yavaş’ın verdiği sözleri tuttuğunu gören var mı eğer Sayın Yavaş 15 ayda burada bir tane parkta bir salıncak yaptıysa, salıncağı hizmete soktuysa, hani salıncak inşa ettiyse Polatlı halkı bunu bilir, var mı burada yaptığı iş bana bir tane şunu yaptı diyebileceğiniz bir iş var mı, dolayısıyla verdiği sözlerin hiçbirini gerçekleştirememiş bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile karşı karşıya. Polatlı sadece Polatlı değil Ankara maalesef mesela Polatlı’ya sağlıklı, temiz, içilebilir bir su Polatlı’ya getirebilmiş midir bir şey yapabilmiş midir bu konuda 15 ay geçti biz olmasak, biz vicdanlı davranmasak Polatlı halkı için üzülmesek onarlın yerine kendimizi koyup düşünmesek ve bu kredi imkanını buraya sağlamasak bu sözünde durabilecek miydi” dedi.

Köse, “ Her semte 24 saat açık kütüphane yapacağını söylemişti Sayın Başkanım Polatlı’da 10 tane diyelim mesela 10 tane Mahalleyi bırakın 1 tane 24 saat açık olan kütüphane yaptı mı mesela var mı? öyle bir şey yok yani bir tane yapsın 10 tane değil. Buradan anlaşılıyor ki Polatlı’da biz bunu görüyoruz, burada hepinizin şahitliğinde sokakta da gezdik gördük bir yıl boşa geçmiştir, heba edilen bir yılla karşı karşıyayız tüm Ankaralılar ve Polatlılılar biz Salı günü tüm Ankaralıların bu bir senede neler yapılmadığına dair bir faaliyetsizlik raporunu değerlendireceğiz. Büyükşehirde ben Polatlı halkına da buradan seslenmek isterim hem tüm Ankaralılara belediye meclisindeki toplantıyı izlemenizi isterim neler yapmadığını faaliyet raporunu değerlendireceğiz ya faaliyetsizlik raporunu bizim için o neler yapmadığını hangi sözleri verip de yapmadığını paylaşacağız” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : “Algıyla Peynir Gemisi Yürümez”

Köse, “Sayın Yavaş için diyorlar ki seçim bitti maske düştü her şey seçime kadarmış öyle diyorlar yani şimdi algı zamanı iş yapmak yok bol bol algı yapmak var ama ben Sayın Yavaş’a seslenmek isterim, algıyla peynir gemisi yürümez, yatsı olunca mum sönünce her şey ortaya çıkarmış, bizim geleneğimiz böyle biri çıkar ve hakikati söyler bizim burada söylediğimiz gibi şapka elbet öne düşür ve insan gerçeklerle karşılaşır. Aslında belki de maksat o kadar vaatlerde bulunarak halkı kandırmakmış ikna etmekmiş meşhur bir söz var aslında AK Parti ile beraber bu söz gündemden çıktı ama tekrar Sayın Yavaş bunu tekrar Ankaralılara hatırlatıyor, dün dündür bugün bugündür hatırlarsınız rahmetli Demirel’in bir sözüdür. Halbuki bize göre siyasetin limanı bizim çok nettir ifademiz, siyasetin limanı ahlaktır ya hiç bu sözleri vermeyeceksiniz halkı kandırmayacaksınız ya da söz veriyorsanız muhakkak tutacaksınız ” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “İnsan Biraz Utanır Ve Sıkılır”

Köse, “Buradan gerçekten çok ilginç bir durum yaşadığımızı belirtmek isterim. Şimdi siz bir arkadaşınızdan borç isteseniz bağıra çağıra mı istersiniz borcu yoksa başınızı biraz öne eğip biraz utanarak, sıkılarak mı istersiniz yani Sayın Yavaş her mecliste borç istedi, bir de bağıra çağıra istedi gerçekten insan biraz utanır, biraz sıkılır yani hem borç isteyeceksin hem de bağıra çağıra isteyeceksin hem de tehdit edeceksin. Şimdi ben burada ziyaretimiz dolayısıyla düşüncelerimi anlatıyorum tüm Polatlı halkımızın gerçekleri öğrenmeye hakkı var bunları tek tek ifade etmeye çalıştım, birileri maalesef Polatlı halkının doğal ihtiyacı olan temiz su, içilebilir su ihtiyacını politik malzeme  haline getirmesin, istismar etmesin lütfen yerelde de duyuyorum Polatlı içinde bazı eski siyaset tarzıyla bu işi yapmaya çalışanlar olduğunu görüyorum. Kimse bu konuda Sayın Yavaş’ın verdiği sözü tutmamasını ve başka şekillerde bu sözü kapatmasının üstünü örtemez ” dedi.

Polatlı’nın çok daha güzel bir hayatı güzel bir şehri hak ettiğini anlatacağız

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “472 Milyon TL’yi Kullanması İçin Onay Verdik”

Köse, “Arkadaşlar insanda biraz yüz olacak bakacak karşısındakinin gözüne ve verdiği sözlerle uyumlu ne yaptı buna bakacak böyle alanı boş sanarak yalan yanlış ifadelerinde  bir sonu var. Kıymetli basın mensupları değerli arkadaşlar düşüncemin bir bölümünü ifade ettim şimdi gelelim su konusuna evet dün itibariyle Sayın Mansur Yavaş’ın seçimde söz verip de bu güne kadar gerçekleştiremediği biz onay vermezsek bu gidişle gerçekleşme ihtimalinin olmadığı Polatlı’ya Gerede’den su getirme konusunda bu konunun da içinde olduğu 12 projeye 470  Milyon liralık krediye Büyükşehir Belediye Meclisinde onay verdik Büyükşehir meclisinde AKP ve MHP Grubu olarak Cumhur İttifakı olarak 472 Milyon TL’yi kullanması için onay verdik ” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “Polatlı’nın huzuruna borç istemeye gelmesin”

Köse, “Sayın Yavaş 350 Milyon TL borç istemişti meclise böyle bir taleple gelmişti tabi boşa geçen bir yıl var beceriksizliğinin üstünü örtmeye çalışıyor, maalesef biz dedik ki bu 350 Milyona 122 Milyon daha arttıralım ve 472 Milyon olarak verelim ki bir daha bu milletin huzuruna, Ankara’nın Polatlı’nın huzuruna borç istemeye gelmesin, istedik ki bir daha bu konuyu kendi yapamadıklarına mazeret olarak karşımıza çıkarmasın. Bizim bu krediyi verirken ki önceliğimiz Polatlı’ya öncelik olarak su getirmesidir. Yani ilk işinin Polatlı’dan başlamasıdır. Tüm Polatlılı hemşerilerime ben bu verdiğimiz kredinin ve sonuçta yapılacak çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Polatlı halkı en kısa zamanda temiz ve içilebilir bir suya kavuşacaktır. Bundan sonraki bugüne kadar da böyleydi görev olarak Büyükşehirde bundan sonrada Büyükşehir verdiğimiz bu krediyi uygun şekilde en kısa zamanda uygulamaya geçirir seneye inşallah bu günlerde temiz ve içilebilir suyu Polatlı halkına ulaştırmış olur diye ümit ediyoruz tabi bakacağız ne kadar yapabilecekler umudumuz inşallah seneye yazın Polatlı halkının temiz suya kavuşması lazım ” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse: “Yavaş’ın sözünü cumhur ittifakı gerçekleştirecek”

Köse, “ Değerli arkadaşlar Sayın Yavaş sadece söz vermeyi biliyor diye ifade ettim konuştu ve söz verdi tabi biz burada gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz ki bazen büyük yalanlar söylüyorlar. Siyasetçilerin bazıları söylüyor, Sayın yavaşın seçimde çok yaptığı gibi büyük yalanlar söyleyince o makamda olan birisi böyle bir şey söyleyince halk siyasetçiye güveniyor aslında ve inanmak istiyor ama  gerçekleri tüm Polatlı halkının ben bilmesini istedim Polatlı’ya Gerede suyu gelecekse bizim verdiğimiz bu krediye  gelecek ve Sayın Yavaş’ın vaad edipte gerçekleştiremediği bir sözünü biz Cumhur İttifakı olarak biz gerçekleştirmiş olacağız aslında bundan sonrada sıkı bir şekilde takip edeceğiz ve süreci kısa sürede hem Polatlı’nın içerisinde ki içme suyu hatların da problem varsa onların değişmesi hem bir taraftan da suyun biran önce Polatlı’ya gelmesi konusun da bizde takip edeceğiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum” dedi.

AK parti grup Başkan Vekili Köse : Polatlı da yapmış olduğumuz ilk toplantı oldu”

Köse, “Bu bizim Polatlı da yapmış olduğumuz ilk toplantı oldu, inşallah bundan sonra tekrar geleceğiz Polatlı’ya Polatlı halkının yanında olduğumuzu yapacağımız çalışmaların Polatlı’nın çok daha güzel bir hayatı güzel bir şehri hak ettiğini anlatacağız konuşacağız inşallah, hem hükümetimizde hem biz Grup Başkan Vekili olarak İlçe Başkanı olarak İl Teşkilatımız olarak Meclis üyelerimiz olarak hem Polatlı hem Büyükşehir Meclis üyelerimiz olarak teşkilatımız olarak Kadın Kolları, Gençlik Kolları olarak milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah ben bu şekilde düşüncelerimi ifade etmiş olayım hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.