Ana sayfa GÜNDEM Muhtarlardan, Başkan Yavaş’a ziyaret

Muhtarlardan, Başkan Yavaş’a ziyaret

635
0

Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse öncülüğünde  Polatlıda görev yapan muhtarlar Cumartesi günü  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ ı ziyaret etti. Ziyarette Polatlının sorunları dile getirildi.

Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı adem Köse öncülüğünde ilçemize hizmet muhtarlar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ ı ziyaret etti. Polatlının sorunları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ iletildi. Polatlı Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Köse,Ankara Büyükşehir Belediye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın samimi bir şekilde onları karşılamasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. İlçemizde imar plan çalışmaları devam eden kırsal yerleşmelere ait tespit raporu Başkan Yavaş’a teslim edildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ilgili sorunları ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğüne Polatlının  sorunlar iletildi. . Sorunlar şu şekilde; 

– İlçemizde bulunan Asfalt Plent Tesisi’nin acil olarak faaliyete geçirilmesini,

– Şehir Merkezi, Grup Yolları, Köy Yolları dahil olmak üzere Büyükşehir uhdesinde bulunan tüm yolların bakım, onarım ve yenilemelerinin acil olarak yapılmasını,

– Arazi Yollarının bakım ve onarımlarının acil olarak yapılmasını

– Ankara’nın en büyük yüzölçümüne sahip ilçesi olan Polatlımız içerisinde Fen İşleri Şefliği’ne bağlı mevcut araç ve iş makinesi filosunun genişletilmesi ve daha iyi hizmet vermesi

– Fen İşleri Şefliği bünyesinde personel ihtiyacı bulunması halinde ilçemiz Polatlı’da ikamet eden vatandaşlarımızın tercih edilmesini

– Kırsal Mahallelerimizde mevcut olarak bulunan Cami, Mezarlık, Köy Konağı ve İmam Evlerinin bakım ve onarımlarının yapılması, bulunmayan kırsal mahallelerimize Köy Konağı ve İmam Evi yapılmasını arz ederim.

– İçme suyu sıkıntısı bulunan kırsal mahallelerimizin su sıkıntılarının acilen giderilmesi için drenaj ve sondaj çalışmalarının yapılması, sondaj yapılan mahallelerimizde ise kuyuların acilen faaliyete geçirilmesi gerekmektedir.

– Bazı mahallelerimizde su depolarımızın ve su şebekelerinin yetersiz, bazılarında ise atıl vaziyette olması sebebiyle yenilenmesi gerekmektedir. İçme sularımızın tahlillerinin rutin olarak gerçekleştirilmesi ve bazı mahallelerimizde depo yanlarına konulan su arıtma tesislerinin bir an önce faaliyete geçirilmesi gerekmektedir.

– ASKİ’de abone işleri ile ilgili hukuksal mevzular hususunda hemşehrilerimiz sürekli Ankara’ya girmek zorunda kalmaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmak adına Polatlı’da bir birim oluşturulması ve Avukatlık işlerinin Polatlı’da ki avukatlarla yapılması gerekmektedir.

– Kırsal Mahallelerimizde kışın suların yeterli olduğu, ancak yaz aylarına girdiğimizde bahçe sulama işleri dolayısıyla azaldığı görülmektedir. Kaçak su ekipleri aracılığı ile düzenli olarak kontroller

yapılması gerekmektedir.

Kartlı sayaçların arızalanması durumunda  ötelendiği ve bu yüzden vatandaşın mağdur olduğu sayaç okumalarının kırsal mahallelerimizde düzenli olmadığı şikayetleri gelmektedir.

Abone İşeri Daire Başkanlığına bağlı Perpa iş merkezinde bulunan abone hizmetleri biriminin ve veznenin daha büyük ferah ve merkezi bir yere taşınması gerekmektedir.

ASKİ Polatlı bünyesinde personel ihtiyacı bulunması halinde ilçemiz Polatlıda ikamet eden vatandaşımızın tercih edilmesi  gerektiğini belirten şikayetler dile getirildi.