Ana sayfa GÜNDEM Temmuz Ayı Meclisinden Esintiler

Temmuz Ayı Meclisinden Esintiler

606
0

Baysar’dan Şıracı’ya sert tepki!!!

“Bugünkü gazetemizde pandemi sürecind e üç ay sonra yapılan beldeiye meclsinde gerçekleşen olayları siz okuyucularımıza ayrı bir bilgi şeklinde Temmuz Ayı Meclisinden Esintiler ismi ile  vermeyi uygun gördük.”

Temmuz ayı meclisinde Başkan Vekili Metin Baysar, Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi İhsan Şıracı’ya Arge çalışmalarını ve Arge çalışanlarını haksız yere ve yersiz eleştirdiği için özür dilemesini istedi.

Temmuz ayı meclisi birinci birleşim birinci oturumunda yaşanan Meclis Başkan Vekili Metin Baysar  ile  Cumhuriyet Halk Partili meclis üyesi İhsan Şıracı arasındaki ilginç diyalog ve sonunda Baysar’dan gelen özür dile talebi zihinlerde kalan ve Şıracı tarafından bugüne kadar yerine getirilmeyen  eylem oldu. Temmuz ayı meclisi birinci birleşim birinci oturumunda Arge çalışmalarını eleştiren İhsan Şıracıya yönelik yaptığı konuşmasında Şıracı’nın haksız yere ve yersiz eleştirdiği Arge müdürü ve çalışanlarından özür dilemesini istedi.

Temmuzu ayı meclisinin konusu Kartaltepe alışveriş merkezi satılacak mı ?

Polatlı Belediyesi Meclisi’nin Temmuz Ayı oturumu üçüncü birleşiminde gündemin 3. Maddesinde meclise gelen ve mülkiyeti Polatlı Belediyesi’ni at olan Kartaltepe AVM’deki bir dükkanın ihale yoluyla satış talebine önce  komisyonda ve  sonra meclis oylamasında AK Parti ve CHP grubundan ret oyu geldi. Bu ret oyu Polatlı Belediye Meclisi’nde AK Parti ve MHP arasındaki ilk ittifakın ilk çatırdamaya neden  oldu.

2019 yerel seçimlerinden bu yana birlikte seçime girerek Cumhur İttifakıyla hareket eden AK Parti ve MHP meclis grupları, Kartaltepe AVM’deki oylamada AK Parti grubunun CHP ile birlikte ret oyu vermesiyle birlikte karar ret edildi ve ittifakında ilk çatlağı olarak karşımıza çıktı. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ise, bu duruma tepkisini göstererek “Burada oluşacak bir kamu zararının sorumlusu sizlersiniz” diye konuştu.