Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’da Vaka Sayısında Artış!

Polatlı’da Vaka Sayısında Artış!

3847
0
9 HAZİRAN 2020

“11 Mart 2020 tarihinden itibaren 118 günde Polatlı, geçtiğimiz gün en yüksek vaka sayısına ulaştı”

Polatlı’da yaklaşık dört aydır pozitif Koronavirüs vaka sayısı günlük ortalama 11-15 vaka arasında idi. Özellikle son günlerde yaşanan vaka sayı artışının ardından vatandaşlar Polatlı da koronavirüs (Corona virüsü) tablosunu yakından takip etmeye başladı.Polatlının Sesi İstiklal Gazetesi olarak siz okuyucularımız için bu konuyu araştırdık.

Son bir haftada vaka sayısında yaşanan olumsuz artışın sebebi , Perpa İş Merkezinde de ASKİ personelinde ilk anda 5 şüpheli vaka birden görülmesi idi. Dün itibariyle bu kişilerden 3’ünün testi pozitif çıktı. Bu üç vakadan 1’i Polatlı Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekte olup diğer ikisi ise evde tedavi görüyor.

Gazetemiz tarafından elde edilen resmi olmayan bilgilere göre Polatlı Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde 15 Covid-19 hastası tedavi altında. Bu kapsamda elde edilen bilgilere göre; Polatlı Devlet Hastanesi Yoğun Bakım alanında ciddi başarılara imza atıyor.

Birçok ilçede ve hastanede sadece bir ve ikinci kademe seviyesinde olan yoğun bakım üniteleri Polatlı’da üçüncü kademe (yani daha üst seviye) yoğun bakım ünitesi uygun yeterlilikte. Bu belge Diyaliz Üniversitesi bir iyileştirme sonrası önümüzdeki günlerde Polatlı Devlet Hastanesine verilecek.Zaten bu güne kadar Polatlı’da korona virüsünden dolayı, hiç ölüm yaşanmaması hastanemizin malzeme, personel ve tıp alanındaki yeterliliğin en önemli göstergesi.

Aski Bürosunda neler oldu?

9 TEMMUZ 2020

Muhtemelen 6 Temmuz günü, taşıyıcı durumundaki bir kişi, Perpa binası 1. Katta bulunan Aski su dolum ve fatura ödeme bürosunda halka ve orada bulunan personele virüs bulaşmasına virüs olduğu sanılıyor.O gün orada bulunan bir kişiden alınan bilgilere göre, bir kadının maskesiz olarak büroda işlem yaptığı o kadınında öksürerek hasta olduğunu ifade ettiği öğrenildi.Görgü tanığının iddiasına göre, Aski bürosunda işlem yapan beş kişiden üçününde maskesiz çalıştığı ifade edildi.İlçe Sğlık Müdürlüğünün, konu ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Polatlı’da Maske takma konusu ciddiye alınmıyor

Polatlı Cumhuriyet Meydanında ve özellikle Eti ve Turan caddelerinde dolaşan vatandaşlardan bazılarının hiç maske takmadığı ya da maskelerini uygun şekilde değil, çenelerinde duracak şekilde taktıkları görülüyor. Hatta bazı gençlerin maskeleri pazularına takarak gezdiği de gözlemlendi.

Bu konuda zabıta ve yetkili birimlerin cezai işlemlerini istisnasız uygulaması, Polatlı’da vaka artışını önleyecektir.