Ana sayfa IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ Mutluluk ve Mutsuzluk

Mutluluk ve Mutsuzluk

634
0

Bugün sizlerle mutluluk ve mutsuzluk duygularını anlatan bir hikayeyi paylaşıyorum. Neredeyse hepimizin aynı duygulara kapıldığımızı düşünüyorum. Mutlu hafta sonları diliyorum…

Mutluluk Hayattan en güzel sahip olduğumuz bir hakdır. Mutlu Olmak Sizin elinizde Çünkü Mutsuzluk ve mutluluk sizin tercihiniz Hayata nasıl baktığımız, bardağın hangi tarafını gördüğümüz mutlu olup olmayacağımızı belirler..

Mutluluk nedir? Diye sorsam eminim herkes farklı cevaplar verir.

Mesala bir bebek mutluluk annesinin şefkatli kucağındır. YANİ kısacası herkesin farklıdır.

Mutluluk nerede başlar…?

Mutluluğun birde ayrilmaz parçası vardır POZİTİFLİK .Mutlu olmak ve pozitif olmak birbirlerinden ayrılmayan kavramlardır .Pozitif olan kişiler genelde mutludur , mutlu olanlarda hayata hep pozitif bakarlar..Etraflarında sevilir sayılırlar …

Bütün bunlar mutlu olmaya yetmez mi ..?

Ulaşılamayacak şeyleri hayal edip mutsuz olmaktansa elimizdeki değerlerin kıymetini bilmek gerekir. Her şerden bir hayır çıkarmalı herbdaim kendimize ve etrafımızdakilere pozitif olarak hayatı yaşanır hale getirmeliyiz. En kıymetli değerlerimiz ailemiz,sağlığımız ,işimiz ,onurumuz.Kaybedildiğinde telafisi olmayan şeylerdir bunlar ……En kıymetli mücevherimiz olan YUVAMIZI lütfen mutlu olmayı bilerek ayakta tutalım.Çünkü yuvayı yapmak çok zor ama yıkmak pek kolaydır.Unutmayalım ki mutlu bir yuvada büyüyen çocuklar gelecekte de mutlu birer birey olurlar …..

Neden mutsuzsunuz?

Çok azımız sorulunca “evet, çok mutluyum” diyebiliyoruz. Bu mutsuz olduğumuz anlamına gelmiyor her zaman ama, kimimiz de hakikaten mutsuzuz. Mutsuzluğun sebebini ise genellikle kendi dışımızdaki nedenlerde arıyoruz. Kaçınılmaz olarak kendimize acımamıza sebep olabiliyor bu durum. Oysa yalnızca kendimizde bir şeyleri değiştirerek de mutlu olabilir, en azından mutsuzluk katsayımızı en aza indirebiliriz. Bakalım sizin mutsuzluk sebebiniz ne? Testimiz bilimsel değer taşımaz, mutlu insanlara ise saygı duyar…

Mutsuzluk nedir?

Hayatın üstüne üstüne gelmesidir… Hayatın seninle uğraşmasıdır, adeta alay edercesine… Bıkmadan, usanmadan, nedenini düşünmeden, gerekçelerinin veya silahlarının mantıklı veya mantıksız olmasına bakmadan, her türlü şekilde, her açığından, her zaman saldırmasıdır.

Kişinin kendini ister istemez yalnızlığa itmesine sebep olur..sanki içinizdeki enerji emilmiş gibidir hiç bir şey yapmak istemezsiniz, kimseyi çekecek ya da kaprislerine katlanacak gücünüz yoktur. Sürekli düşünürsünüz ama boşunadır çünkü aslında varılacak bir sonuç yoktur* ya da siz varamazsınız.

Beklersin, inandığın, sevdiğin ne varsa sarılırsın boğarcasına, tabii hayat onları da almadıysa, ayırmadıysa senden. ne yapman gerektiğini düşünürsün. Sanki sorun sendeymiş, sen lanetlenmişsin gibi laneti nasıl kaldıracağını düşünürsün. Ama yapılacak bir şey gelmez aklına. Beklersin… Bütün umutsuzluğunla ve bütün umudunla beklersin sonu. Aslında hiç göremeyeceğin, hiç bilemeyeceğin sonu.

Sevgiyle…