Ana sayfa GÜNDEM Kuşoğlu’dan, Bakan Koca’ya soru önergesi

Kuşoğlu’dan, Bakan Koca’ya soru önergesi

491
0

Kuşoğlu, Bakan Koca’ya soru önergesi verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu , Sağlık Bakanı Fahrettin  Koca’ya 2020 yılının Türkiye’sine yakışmayan görüntüde ve fiziki yapıda hizmet veren Mehmet Akif Mahallesi aile sağlık merkezinin konteyner bir yapı içinde hizmet vermeye çalıştığını ve mahallede yeni bir sağlık ocağı yerinin imar planlamasında ayrılmış olmasına arşın neden hale bu sıkıntıya çözüm bulunmadığını sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu , Sağlık Bakanı Fahrettin  Koca’ya 2020 yılının Türkiye’sine yakışmayan görüntüde ve fiziki yapıda hizmet veren Mehmet Akif Mahallesi aile sağlık merkezinin konteyner bir yapı içinde hizmet vermeye çalıştığını ve mahallede yeni bir sağlık ocağı yerinin imar planlamasında ayrılmış olmasına arşın neden hale bu sıkıntıya çözüm bulunmadığını sordu. Vekil Kuşoğlu’nun verdiği soru önergesi ise şu şekilde: “ Ankara’nın Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesinde aile sağlık merkezi, eski adıyla sağlık ocağı konteyner olarak uzun yıllardır hizmet vermektedir. Bu sağlık ocağı kış aylarında ısınmayan, yazın da sıcaktan çalışanları ve vatandaşları zor durumda bırakan, son derece sağlıksız koşullara sahiptir. Başkent Ankara’ya yakışmayan bu durum sürdürülebilir değildir.
1- Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’ne Polatlı Belediyesince imar planında ayrılan bir aile sağlık merkezi (sağlık ocağı) alanı kullanım arsası mevcut olmasına rağmen şimdiye kadar bir Sağlık Ocağı yapılmamıştır. Bakanlığınız ne zaman yatırım planına bu konuyu alacak ve ne zaman yatırım gerçekleştirilecektir?”.