Ana sayfa GÜNDEM 15 Temmuz Anma Programında neler yapılacak?

15 Temmuz Anma Programında neler yapılacak?

271
0

Polatlı’da gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri programı belli oldu. Polatlı İlçesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri komitesi toplantısı Polatlı Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’in Başkanlığında yapıldı. Bu kapsamda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri belirlendi.

Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin dördüncü yıl dönümü sebebiyle şehitlerimizi yad etmek, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunmak, milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığını gelecek nesillere aktarmak üzere İlçemizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri 15 Temmuz 2019 Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında ilçemizde; saat 11.00’de 15 Temmuz Şehit Yakınları ziyaret edilecek. Akşam namazından önce Diyanet İşleri Başkanlığınca Çarşı Camiinde Şehitlerimizin ruhu için mevlid-i şerif ve hatimler okunacak, okunan hatm-i şeriflerin duasının yapılacak. Polatlı Belediye Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü temlı cumhuriyet meydanın fotoğraf sergisi açılacak.   Cumhuriyet  Meydanında saat 20.00’dan itibaren Demokrasi nöbeti tutulacak.

Şehir meydanında 15 Temmuz Anı Defterleri konulacak

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı 00.13’te tüm camilerimizde merkezi sistemle sala okunacak. . Bu kapsamda , vatandaşlar için Belediye Başkanlığı ve Polatlı Şoförler Odası Başkanlığı tarafından sağlanacak, tüm etkinliklerde sadece Türk Bayrağı kullanılmasına özen gösterilecek, Yerel Yönetimlerce etkinliklere kaynak ayrılacak ve destek sağlanacak. Polatlı Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergileri Cumhuriyet Meydanında açılacak ve halkın duygu ve düşüncelerini paylaşabilmeleri için şehir meydanında 15 Temmuz Anı Defterleri konulacak. 15 Temmuz ruhunu yansıtan fotoğraf ve film gösteriminin yapılması darbe gecesini anlatan kamu spotları yayınlanacak. Planlanan etkinliklerin aziz şehitlerimizin hatıralarına gölge düşürmeden ve belirlenen kurumsal kimliğin dışına çıkılmadan gerçekleştirilmesi; ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinleri çerçevesinde 14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruşlarının Türk Bayraklarıyla donatılması, yapılacak faaliyetlerin tam bir emniyet ve huzur içerisinde yürütülmesini teminen, her türlü emniyet tedbirlerinin İlçe Emniyet Müdürlüğünce, Covid-19 tedbirleri kapsamında katılımcıların ateşinin ölçülmesi ve her türlü sağlık tedbirlerinin de İlçe Sağlık Müdürlüğünce sağlanması; 15 Temmuz akşamı Demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Cumhuriyet meydanında yapılacak programların ses ve sahne düzenlemesi ve pandemi tedbirlerinin uygulanmasına müsait olarak meydanın hazırlanmasının Polatlı Belediye Başkanlığınca yapılacak.