Ana sayfa GÜNDEM Haftalık Tarifeli Kaza Kavşağı

Haftalık Tarifeli Kaza Kavşağı

798
0

Polatlıda aylardır ortalama her hafta kaza olan bir kavşak var. O kavşak  Mehmet Akif Toki konutları ve  Hacı Bayram Veli Üniversitesi giden yol ile  Basri Ayaş ana yolunun kesişimi olan Dörtyol kavşağı.Bu kavşaka nerdeyse her hafta bir kazaya ev sahipliği yapıyor.

Bu hafta cumartesi günü geçtiğimiz haftalarda da sıkça yaşandığı gibi Polatlının Basri Mahallesi bölgesinde olan Mehmet Akif Toki  yolu ile Ayaş anayolunun kesişimin de üç aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Bu kavşağın en önemli özelliği aylardır ortalama her hafta böyle bir kazaya ev sahipliği yapması.

4 TEMMUZ TARİHLİ KAZA

Bu Kavşakta Sürekli Kaza Oluyor! Böyle Giderse de Yine Olur

Polatlıda aylardır ortalama her hafta kaza olan bir kavşak var. O kavşak  Mehmet Akif Toki konutları ve  Hacı Bayram Veli Üniversitesi giden yol ile  Basri Ayaş ana yolunun kesişimi olan Dörtyol kavşağı.Bu kavşaka nerdeyse her hafta bir kazaya ev sahipliği yapıyor.

Bu hafta cumartesi günü geçtiğimiz haftalarda da sıkça yaşandığı gibi Polatlının Basri Mahallesi bölgesinde olan Mehmet Akif TOKİ  yolu ile Ayaş anayolunun kesişimin de üç aracın karıştığı bir trafik kazası meydana geldi. Bu kavşağın en önemli özelliği aylardır ortalama her hafta böyle bir kazaya ev sahipliği yapması.Meydana gelen kazalarda sevinilecek  tek yön kazaların binlerce liralık maddi hasara ve milli servetin yok  sebep olmasına rağmen büyük  şans eseri hiçbir can kaybı yaşanmamasıdır. Daha öncede benzer kazalar olan bu  kavşak hakkında mahalle sakinleri “Burası tarifeli kaza kavşağı. Burda defalarca kaza oldu. Bazılarında yaralı bile  var.Ama hiçbir önlem yok ” ifadelerine yer verdiler.

Ölüm olunca mı tedbir alınacak?

İstiklal gazetesinin yönettiği Şikayetim Var Polatlı isimli facebook hesabında bu kavşak için her hafta onlarca şikayet alıyoruz. Ancak ne kadar ilginçtir ki yetkililer bu yolda ve kavşakta gerekli önlemleri hala alamdılar ve geçtiğimiz hafta yine üç araçlı bir kaza meydana geldi. Mehmet Akif Toki  konutları ve Hacı Bayram Veli Üniversitesine giden ve Basri  Ayaş yolunun kesişimi olan kavşakta neredeyse her hafta birkaç aracın karıştığı  kaza oluyor. İstiklal gazetesi olarak  yetkilileri bu kavşak konusunda tekrar uyarıyoruz  belki bugün belki önümüzdeki günlerde bu kavşakta belki bir belki de birkaç kişinin ölümü ile sonuçlanacak kazaların olması gündemde. Bu kavşak için ya önlemler yetersiz ya da sürücüleri ciddi anlamda uyaran hiçbir önlem yok.

İstiklal Gazetesi olarak bu kavşakta kaza riskini en aza indirmek için bazı önerilerimiz var.

27 HAZİRAN TARİHLİ KAZA

İşte çözüm önerilerimiz

1-Kavşakta uyarı ışık ve levhaları artırılmalı. Gerekirse yeni trafik ışık sistemi kurulmalı.

2- Kavşakta tüm yönlere kontrollü geçişi sağlayan levhalar olmalı.

3- Yan yollara hızı azaltacak kasisler konmalı.

Polatlının sesi İstiklal gazetesi olarak,Yeni kazaların yaşanmaması için yetkilileri gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz.