Ana sayfa GÜNDEM Doktor Kardem sonsuzluğa uğurlandı

Doktor Kardem sonsuzluğa uğurlandı

5641
0

Polatlı Devlet Hastanesinde görevli Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek, geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. Dün sabah saatlerinde Polatlı Devlet Hastanesinin önünde Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek’in cenaze töreni düzenlendi. Açıkyürek’in ani ölümü hastanede meslektaşları ve çalışma arkadaşlarını yasa boğdu. Okunan kuranı kerim tilaveti ardından Psikiyatri Doktoru Uzm. Dr. Kardem Açıkyürek son yolculuğuna uğurlandı.

Polatlı Devlet Hastanesinde görevli Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek, geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etti. Dün sabah saatlerinde Polatlı Devlet Hastanesinin önünde Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek’in cenaze töreni düzenlendi. Polatlı Devlet Hastanesi Başhekim Ahmet Selahattin Bitik, Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek’in ani ölümünün ardından törende bir konuşma gerçekleşti. Bitik konuşmasında şunları söyledi: “Bugün mesai arkadaşımız sevgili Kardem için toplandık.Kendisi 1978 tarihinde Polatlıda doğmuş 2001 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olup devamla Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi psikiyatri bölümünde ihtisas tamamlayarak 2019 yılında hastanemizde göreve başlamıştır.

Kardem’i çalışkanlığı ve fedakarlığı ile hatırlayacağım

Onu çalışkanlığı ve fedakarlığı ile hatırlayacağım. Aramızdan Cumartesi günü mukavvakkaten ayrılmış bulunuyor. Bu ayrılık çok acı ve üzücü Kardem de ölümüyle el mevtü hakkun kaziyesini imzaladı ve vatan-ı asliyesine göç etti.Ben dün grupta doktor Namık beyin bir mesajını gördüm. Bu mesaj benim ve sevdiklerimin gelecekleri için ümidini perçinledi, Namık Abi mesajında Kardem e hitaben kızım Işıl Gülden’e selam söyle diyerek bana ahrete olan imanımızın ne kadar önemli ve geleceğimizi aydınlatan bir müjdeye sahip olduğumuzu hatırlattı. Hepimiz her gün çeşitli vefatlarla yüz yüze kalıyoruz, ailelere sevdiklerinden ayrıldıkları haberini vermek hep bize düşüyor. Ben de yıllarca ailemden birinci derece yakınlarımın ölüm haberini almaktan kaygı duymuştum. 2010 yılında rahmetli Annemin 2017 yılında Rahmetlik babamın ölüm haberini aldığımda yas sürecini ahrete olan inancımdan dolayı çok sarsılmadan atlatmıştım. Çünkü kesin olarak biliyorum ki tekrar görüşeceğiz inşallah çekirdeğin toprak altında çürüyüp sümbül vermesi gibi yeni ve sonsuz hayata geçiş için alem değişikliği gerekmektedir, o bakımdan kendisine Allahtan rahmet kederli ailesi – yakınları ve siz mesai arkadaşlarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Psikiyatri Doktoru Uzm.Dr.Kardem Açıkyürek sevenlerinin gözyaşları ve duaları ile bir yıldır görev yaptığı Polatlı Devlet Hastanesinden ebediyete uğurlandı.