Ana sayfa GÜNDEM 100. yıldönümü etkinliklerine hep birlikte sahip çıkalım

100. yıldönümü etkinliklerine hep birlikte sahip çıkalım

600
0

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın 2011 yılında 100. yıldönümü kutlanacak olan Sakarya Savaşı Zaferi’nin bir asırlık tarihinin görkemli bir şekilde kutlanması için 1 yıl önceden başlattığı çalışmalar kapsamında POTA Koordinatörü Kadim Koç, çalışmalara başladı.

Polatlı Tarihi Alanlar Koordinatörü Kadim Koç tarafından Sakarya Savaşı’nın yaşandığı Diriliş Yolu projesi de şekillenmeye ve vücut bulmaya başladı. Koordinatör Kadim Koç, Diriliş Yolu ve Sakarya Safaşı Zaferi’nin 100. yılı sebebiyle Polatlı ve Haymana halkının ve tüm kesimlerinin destek vermesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Sakarya Meydan Muharebesinin yüzüncü yılı olan 2021 yılda kutlamaların bu topraklarda yaşananlara layık bir şekilde planlanması için herkese görevler düşmektedir. En büyük görev Polatlı ve Haymana’da yaşayan bizlere düşmektedir.

Herkes kendisine şu soruyu sormalıdır; “Ben ne yapabilirim” Ayrıca Polatlı ve Haymana’nın önemli gündem maddelerinden biri bu olmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü yapılacak etkinlikler bu iki ilçemizin tanıtımı için büyük bir fırsattır. Bu fırsatı kaçırmamak için hep beraber çalışmalıyız. Polatlı Belediyesi Tarihi Alanlar Tanıtım Merkezi (POTA) olarak çalışmalara 2018 yılı sonundan itibaren başladık. Milli Park Müdürlüğü, Polatlı Belediyesi, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gönüllü arkadaşlarımızın katkıları ile ilk yüzüncü yıl projesi olan “Diriliş Yolu” projesini hayata geçirdik . Uzun süredir Ankara’da bulunan birçok kurumla bu konuyu konuşuyor ve gündemde tutmaya çalışıyoruz. Uzun süredir görüşmelerimizi sürdürdüğümüz kurumlardan biride Milli Savunma Bakanlığıdır. 02 Temmuz 2020 Milli Savunma Bakanlığı daire amirlerinden oluşan bir heyet yapılacakları yerinde görmek için Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Park Alanında incelemelerde bulundular. Duyarlılıkları için kendilerine teşekkür ederim. Yapılacak çok işimiz ve her kuruma düşen görevler bulunmaktadır. Polatlı ve Haymana’da bulunan kurumlardan taş üstüne taş koymak isteyen her kurumun yanında ve birlikte çalışmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” diye konuştu.