Ana sayfa GÜNDEM Temmuz ayının ikinci meclisi toplandı

Temmuz ayının ikinci meclisi toplandı

989
0

Polatlı Belediye Meclisi Temmuz ayının ikinci toplantısını Cuma günü 13 Eylül Kültür Merkezi Salonu, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı.

Plan Bütçe komisyonunda görüşülen  Bilirkişi seçimi, ,”İptal-İhdas-Kadrolar” , Kira Alacaklar. Hk, Çevre Temizlik Vergisi, “Hayvan Pazarı Hk , “İmar Plan Notu İlavesi , Ücret Tarifesi Belirleme, 2020 yılında yol harcamalarına katılım payı alınıp alınmayacağı , :Kredi Yapılandırma ,Taşınmaz satışı (Zafer, Beyceğiz) Kızılcakışla mahallesi ile ilgili konunun müzakeresi  meclisten geçti.

Polatlı Belediye Meclisi Temmuz ayı ikinci birleşim birinci oturumu, Cuma günü  Eylül Kültür Merkezi Salonunda yapıldı.  Toplantıya Salih Tekeli ve Osman Kabakçı mazeret belirterek katılmadı. Meclis gündeminde 21 madde yer aldı.  Maddelerden 16 Plan ve Bitçe Komisyonu, bir diğer 4’ü İmar ve Bayındırlık Komisyonu, 1 ise  Çevre Sağlık ve Çeşitli İşler komisyonunda bulundu.

2019 yılı kesin hesabı,  K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm, Takas , Oto Pazarı Kurulması, Kartaltepe Avm , Polgaz Etki Devri konuları hazır olmadığı için görüşülmedi.

İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan;

İmar Plan Notu ilavesi “İlçemiz Zafer Mahallesinde “Yençok-.Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi konunun müzakeresi, “İlçemiz İstiklal Mahallesinde “Yençok-.Serbest” yükseklik karart getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi, İlçemiz Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Gedmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi mecliste görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonunda görüşülen İsim değişikliği ile ilgili konu da oy birliğiyle kabul edildi.

Yıldızkaya : “Hayvan pazarımız bölgenin cazibe merkezi haline geldi”

Gündemim sekizinci maddesi olan Hayvan Pazarı konusuyla ilgili Başkan Yıldızkaya söz alarak konu hakkında açıklama yaptı. Yıldızkaya : “2018 yılında hizmete açıklan Hayvan Pazarı  bölgenin önemli ticaret merkezlerinden biri haline geldi. Daha önce mezbahanlerde çamurda bu iş oluyordu şu anda hayvan pazarımız bölgenin cazibe merkezi haline gelmiş durumda . Çarşamba günleri sadece Polatlıda değil çevre illerden celepçiler geliyor ve çok önemli bir ticaret dönüyor. Biz bu arkadaşlarda para almadık hatta ilk etapta bedava da yaptık. Şimdi işse alınacak ücret sembolik olacak. Burası bizim kar amacı gütmediğimiz ve karda etmediğimiz bir yer. Aldığımız para oradaki personelimiz  temizlik masrafları dile değildir diye düşünüyorum” dedi.