Ana sayfa GÜNDEM Hastayı iyi mi edelim yoksa tedavi mi edelim?

Hastayı iyi mi edelim yoksa tedavi mi edelim?

1255
0

Şifa tıp merkezinde yeni kadın doğum uzmanı

Polatlı Şifa Tıp Merkezi,   geçtiğimiz gün düzenlendikleri basın toplantısıyla yaklaşık 1,5 yıl aradan sonra tekrardan açılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği duyurdu .Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde göreve yeni başlayan Jinokolog Operatör Doktor Ersin Oğuz Polatlı halkına hizmet verecek.

Polatlı Şifa Tıp Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak 1 Temmuz tarihinde işe başlayan Dr. Ersin Oğuz, hastane yönetiminin düzenlediği basın toplantısıyla özgeçmişinden, deneyimlerinden ve Polatlı halkına yapacağı hizmetlerden bahsetti.

Jinokolog Operatör Doktor Ersin Oğuz Kimdir ?

1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Dr. Ersin Oğuz, Amerika’da Thomas Jefferson Medical Üniversitesinde ve HersheyMedical Center CollegeOf Medicine-PennState Üniversitesinde 3 yıl boyunca uzmanlık sonrası eğitimi gördü. Yaklaşık 30 yıl boyunca doktorluk mesleğini yapan Dr. Oğuz, Sağlık Bakanlığı (Pratisyen), Sosyal Güvenlik Bakanlığı (Uzmanlık Öğrencisi), İçişleri Bakanlığı (Kadın Doğum Uzmanı), Kara Kuvvetleri Kars Sarıkamış Asker Hastanesi, Kadın Doğum Kliniği (Kadın Doğum Uzmanı Tabip Asteğmen), Sağlık Merkezi (Başhekim- Kadın Doğum Uzmanı) ve Serbest Muayene Kadın Doğum Uzmanlığı yaptı. Dr. Oğuz Polis Radyosu, GİMSATV ve Kanal 5’te çeşitli sağlık programlarının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlendi. Müzakere konusunda onlarca eğitim veren Dr. Oğuz aynı zamanda İş odaklı müzakere ders kitabı ve Güvenlik konularında müzakere kitabının yazarıdır.

Meslekte bulunduğu kurumlar ve yerler
-1990- 1991 Sağlık Bakanlığı(Pratisyen)
-1992-1997 Sosyal Güvenlik Bakanlığı(Uzmanlık Öğrencisi)
-1997-2000 İçişleri Bakanlığı (Kadın Doğum Uzmanı)
-1998-1999 Kara Kuvvetleri Kars Sarıkamış Asker Hastanesi, Kadın Doğum Kliniği  (Kadın Doğum Uzmanı Tabip Asteğmen )
-2002-2017  Sağlık Merkezi (Başhekim-Kadın Doğum Uzmanı)

-1998-2017 Serbest muayenehane Kadın Doğum Uzmanı

-2004 Türkiye Polis Radyosu (Sağlık Programı Yapımcısı-6 yıl boyunca)  
-2005 Thomas Jefferson University Medical College Philadelphia USA (Obzerver M.D)
-2007 GİMSA TV (Kadın Sağlığı Programı Yapımcısı)  2007 P.State College of Medicine, Department of Obstetrics&Gynecology Division of Maternal-Fetal Medicine.P.A, U.S.A(Research for quality on health services)  

-2011 Port Orleans Paris-France,

-2013 Türkiye Judo Federasyonu Sağlık Kurulu ve dopingle mücadele üyeliği

-2013 Aile Eğitici Eğitimcisi 

-2014 İş odaklı müzakere ve bütüncül pazarlama iletişim müzakeresi eğitimcisi   

-2015 Kanal 5 Sağlık programı yapımcılığı-sunuculuğu.
Hastayı iyi mi edelim  yoksa tedavi mi edelim ?

Polatlı Şifa Tıp Merkezinde göreve başlayan Jinokolog Operatör Doktor Ersin Oğuz  mottosunun bir hastayı iyi mi eldim yoksa tedavi  mi edelim mi olduğunu söyledi.  Dr. Oğuz tüp bebek operasyonuna alternatif olacak birden fazla tedavi yönteminin uygulanacağını ve Polatlı Şifa Tıp Merkezi’nin çalıştığı laboratuvarların çok güvenilir olduğunu bu yüzden bebek tedavi için gelen hastaların başka bir tıp kurumuna yönlendirilmeyeceklerinin altını çizdi. Dr. Oğuz Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğimde yapılacak çalışmaları şu şekilde anlattı: “Bunları gruplar halinde anlatmak daha iyi olacaktır. Birinci grup normal jinokolojik hastalar gibi bildiğimiz kadın hastalıkları olacak. İkinci grup hormanal hastalıkları iç kıllarıma, tüylenme ve kilo alma gibi  hastalıkları içerecek. Üçüncü grup gebelik takibi ve gebelik testlerini içerecek.  Dördüncü grup  onkolojik çalışmalar olacak.