Ana sayfa GÜNDEM Aşıbol: “15 temmuz Türk milletinin en onurlu direnişlerinden biri olmuştur”

Aşıbol: “15 temmuz Türk milletinin en onurlu direnişlerinden biri olmuştur”

704
0

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Polatlı Belediye meclis üyesi Seda Aşıbol, Temmuz ayı ilk toplantısında  iliş gündem dışı söz alarak 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve korona virüse  ilişkin  konuşma yaptı. Aşıbol, “Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgınıyla mücadelemiz birlik ve beraberlik içinde devam ediyor. Salgına karşı canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımıza gönülden şükranlarımı sunuyorum. Koronavirüs sebebiyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet tedavi sürecinde olanlara acil şifalar diliyorum.”dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Polatlı Belediye meclis üyesi Seda Aşıbol, Temmuz ayı ilk toplantısında  gündem dışı söz alarak konuşma yaptı. Aşıbol,  “Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkileyen ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgınıyla mücadelemiz birlik ve beraberlik içinde  devam ediyor. Salgına karşı canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarımıza gönülden şükranlarımı sunuyorum. Koronavirüs sebebiyle vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet tedavi sürecinde olanlara acil şifalar diliyorum.

Hak kazandı, batıl kaybetti

Biz devlet-i ebed müddet şuuruyla, birlik ve beraberlik ruhuyla dünyaya ders veren milletiz. Milletimiz, kurtuluş, istiklal ve istikbal mücadelesi için Kurtuluş Savaşında, Çanakkale’de, Malazgirt’te, Dumlupınar’da, Sakarya’da meydanlarda nasıl cevap vermiş ise son olarak 15 Temmuz 2016′ da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde aynı cevabı meydanlarda alçakça ve haince darbe girişiminde bulunanlara karşı, olmanın asaletini ve gücünü göstererek vermiştir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar aslında haç ile hilalin, imanla inkarın, hak ile batılın, tevhid ile küfrün savaşıydı.Elhamdülillah hak kazandı, batıl kaybetti. Milletimizin FETÖ saldırılarına karşı göstermiş olduğu mücadele en onurlu direnişlerinden biri olmuştur.

“Polatlı halkı da tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri ile kenetlenerek darbe heveslilerine geçit vermemiştir”

15 Temmuz şehidi demek elinde bayrak, gönlünde iman aşkıyla tankların üzerine koşmak demek; ezan için, vatan için, bayrak için ölümü göze almak demektir. Tüm Türkiye’de olduğu gibi şüheda torunu Polatlı halkı da tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri ile kenetlenerek darbe heveslilerine geçit vermemiştir. Aziz şehitlerimizi şahadetlerinin 4. yılında sonsuz rahmet ve minnetle yâd ediyor  gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum. Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlar kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz girişimini unutmayacağız, unutturmayacağız. Sözlerime Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın nesli… Diyordum ya Nesilmiş gerçekten İşte  çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek!” sözleri ile  son vererek “ hepinizi selamlıyorum dedi.