Ana sayfa GÜNDEM Salgın gölgesinde ilk toplantı

Salgın gölgesinde ilk toplantı

1388
0

Temmuz ayının ilk meclisi toplandı

Polatlı Belediye Meclisi Temmuz ayı birinci birleşim birinci oturum toplantısı geçtiğimiz akşam Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı.

Polatlı Belediye Meclisi 3 ay aradan sonra  Çarşamba akşamı 13 Eylül Kültür merkezi salonunda Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya başkanlığında yapıldı.Temmuz ayı ilk meclis toplantısında 21 gündem maddesi yer aldı.Toplantı girişinde ateş ölçümleri yapıldı ve oturma planında sosyal mesafe kuralları uygulandı.

Oturum açılışında bir konuşma yapan Başkan Yıldızkaya, Üç ay tekrar beraberiz belki de beldeye tarihimizde ilk defa böyle bir şey oluyor. Pandemi süreci yaşamdı ve yayınlamış olan genelgeler sebebiyle meclis toplantımızı ertelemek zorunda kalmıştık. Bugün itibariyle süreci yeniden başlıyoruz. Salgın Polatlımızda kontrol atında oldu. Ölümlü vakalara yaşamadık. Kamu çalışanların ,belediye personelimiz çok büyük katkıları dezenfekte ve sosyal yardımlarla teyakkuz hakindeydi. Kaymakamız olmak üzere kamu çalışanlarına teşekkürümü bir borç bilirim “dedi.

Encümen Üyeliği ve İhtisas komisyonları kapalı oy açık sayım sistemiyle seçildi.

-Encümen Üyeleri şu isimlerden oluştu: Metin Baysar, Ferruh Şimşek, İsmail Hakkı Akgök

-İhtisas Komisyonları ise şu isimlerden oluştu:

Plan ve Bütçe Komisyonu; Mehmet Ali Talay, Salih Tekeli, Kürşat Erturun, Murat Deniz , Yüksel Yanmaz

İmar Komisyonu; Cemal Özalp, İsmail Bozdağ, Alaattin Liman, Mustafa Akkaya ,Selami Ovacık

Eğitim Kültür ve Engelliler Komisyonu; Serpil Öztürk, Tolgahan Genç, Seda Aşıbol, Fatma Erten, Canan Türker

Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu; Ramazan Evci, Ferruh Şimsek,  Fatma Erten, Seda Aşıbol, Özcan Şeker 

Kırsal Kalkınma Komisyonu;  Metin Tulgay, Metin Baysar ,İsmail Hakkı Akgök, Osman Kabakçı, Özcan Şeker

Gündemim beşinci maddesi olan 2019 yılı faaliyet raporunu konusunda ise Meclis Başkanlığı koltuğuna Metin Baysar oturdu, Başkan Yıldızkaya 2019  yılı faaliyet raporunu okudu.

Yıldızkaya: “Şehrimize değer kattık”

Faaliyet raporunu okumak üzere kürsüye çıkan Başkan Yıldızkaya; “Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı Polatlımızı bir adım daha ileriye götürmek için faaliyetler ve çalışmalar yürüttük. Polatlımıza değer katacağımıza inandığımız  halkımızın ihtiyaçlarına karşılık verebileceğini bildiğimiz insan odaklı bir çok projemizi hemşerilerimizin taktir ve beyanına  sunduk. Belediyeciliğin sadece yol ve kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını sanat, spor, tiyatro, halk oyunları ve bir çok alanda sürekli hale getirdiğimiz başarı ivmesiyle sosyal bilincilik anlayışını şehrimize hakim kıldık. Dinledik anladık ve sorun önerilerinize hassasiyet göstererek yapacağız diyerek projelerimizin daha fazlasını değerli hemşerilerimize sunduk. Polatlımızın kaynaklarını imkan ve fırsatlarına, en doğru ve en verimli yatırımlara yönlendirirken prestijli projelerimiz ve sosyal faaliyetlerimizle şehrimize değer kattık. Bugün şeffaf ve adil yönetim anlayışımızla şehrimizin her yerine hizmet götürmeye ve hemşerilerimizle her fırsatta kucaklaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Daha sonra belediye meclis üyeleri faaliyet raporu hakkında söz alarak kürsüye çıktı. Meclis üyeleri görüşlerini dile getirerek sorunlarını dile getirdi.

Plan ve bütçe komisyonuna havale olunan:

Gündemin 3. maddesi olan Bilirkişi seçimi , 2019 yılı faaliyet raporu ile ilgili konunun müzakeresi oy çokluğuyla kabul edildi.  Plan bütçe komisyona havale edildi. 2019 yılı kesin hesabı ,”İptal-İhdas-Kadrolar” , K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm, Kira Alacaklar. Hk, Çevre Temizlik Vergisi, “Hayvan Pazarı Hk , “İmar Plan Notu İlavesi , ” Takas, Ücret Tarifesi Belirleme ile ilgili konunun müzakeresi plan bütçe komisyona havale edildi.

İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan;

“İlçemiz Zafer Mahallesinde “Yençok-.Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi konunun müzakeresi,

15. “İlçemiz İstiklal Mahallesinde “Yençok-.Serbest” yükseklik karart getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi,

“2020 Yılında Yol Harcamalarına Katılım Payı Alınıp Alınmayacağı” ile ilgili konunun müzakeresi,

19. “Oto Pazarı Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi,

“Kartaltepe AVM” ile ilgili konunun müzakeresi,

İlçemiz Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Gedmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi

İsim değişikliği ile ilgili konunun müzakeresi Sağlık ve Çeşitli İşler Komisyonu havale edildi.

Toplantı sonunda Başkan Yıldızkaya tarafında denetim raporu okundu.