Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Belediye Meclisi yarın toplanıyor

Polatlı Belediye Meclisi yarın toplanıyor

140
0

Pandemi dönemi nedeniyle uzun bir süre ara verilen Polatlı Belediye  meclisi yarın toplanıyor. 1 Temmuzda toplanan Polatlı Belediye  meclisinde 21 madde görüşülecek.

 Korona virüs nedeniyle ara verilen meclis toplantıları yarın Mürsel Yıldızkaya başkanlığında  Polatlı Belediye meclisini toplanıyor. Mecliste 21 madde görüşülecek.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 04/06/2020 tarihinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. ve 27. ve 72. maddelerine göre, Ankara Valisi Vasip ŞAHİN başkanlığında olağanüstü toplanarak İçişleri Bakanlığının “Yerel Yönetim Birimlerinin Meclis Toplantıları” konulu Genelgesi Meclis toplantılarının yapılacağı yerin girişine/görünür bir yerine COVID-19 kapsamında alınması gereken önlemlerle ilgili afişlerin (el yıkama, maske kullanımı ve meclis toplantısı yapılacak yerin içinde uyulması gereken kurallar) asılmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı yerlerin/binaların girişlerinde kişilerin ateşlerinin ölçülmesine, ateşi 38 dereceden yüksek çıkan kişilerin içeriye alınmayarak tıbbi maske ile sağlık kuruluşuna başvurmasının sağlanmasına. Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının dezenfeksiyonunun sağlanmasına, özellikle meclis toplantısı yapılacak yerde her toplantıdan önce bu işlemin mutlaka yapılmasına. Uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmasına, Toplantı esnasında mesafe kuralına uygun şekilde oturum düzeni alınmasına.Meclis toplantılarının yapılacağı yerlere/binalara muhakkak maske takılarak girilmesine ve toplantılar esnasında maskelerin çıkarılmamasına. Meclis toplantılarının yapılacağı binaların ve meclis toplantı salonlarının doğal havalandırmasının sağlanmasına. Meclis toplantılarının yapıldığı yerlerde/binalarda ortak kullanım alanlarında (lavabo vb.) temizlik ve hijyen kurallarına uyulmasının sağlanmasına karar verilmişti.

Görüşülecek maddeler şu şekilde;

Encümen Üyeliği” ile ilgili konunun müzakeresi.

“İhtisas Komisyonları” ile ilgili konunun müzakeresi

“Bilirkişi Seçimi” ile ilgili konunun müzakeresi

“2019 Yılı Faaliyet Raporu” ile ilgili konunun müzakeresi

“2019 Yılı Kesin Hesabı” ile ilgili konunun müzakeresi

“İsim Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi.

“İptal-İhdas-Kadrolar” ile ilgili konunun müzakeresi.

“K Blok AVM 59 Nolu Bağımsız Bölüm” ile ilgili konunun müzakeresi.

“Kira Alacakları Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi.

“Çevre Temizlik Vergisi” ile ilgili konunun müzakeresi.

“Hayvan Pazarı Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi.

“İmar Plan Notu İlavesi” ile ilgili konunun müzakeresi.

14. “İlçemiz Zafer Mahallesinde “Yençok:Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan not’ ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi.

“İlçemiz İstiklal Mahallesinde “Yençok:Serbest” yükseklik kararı getirilen konut alanlarında saçak seviyesinin yeniden belirlenmesine ait imar plan notu ilavesi.” ile ilgili konunun müzakeresi.

” Takas” ile ilgili konunun müzakeresi.

“Ücret Tarifesi Belirleme” ile ilgili konunun müzakeresi

Plan ve bütçe komisyonuna havale olunan

“2020 Yılında Yol Harcamalarına Katılım Payı Alınıp Alınmayacağı” ile ilgili konunun müzakeresi

“Oto Pazarı Kurulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi.

“Kartaltepe AVM” ile ilgili konunun müzakeresi.

İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olunan

“ilçemiz Beylikköprü Mah.173 Ada 71 Parsel ve Çevresine ait ENH Geçirilmesine Yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama imar Plan Değişikliği” ile ilgili konunun müzakeresi