Ana sayfa GÜNDEM ÇKS’de son gün yarın

ÇKS’de son gün yarın

572
0

Polatlı da  çiftçilerin 2020 yılı Tarımsal Desteklerinden faydalanabilmeleri için 2020 üretim sezonunda daha önce kayıtlı olan üretimini yapacakları ürünleri Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) güncellemeleri, kaydı olmayanların ise yeni kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Türkiye de ve Polatlıda  Tarım müdürlüğü yetkilileri, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları konusunda çiftçiyi bilgilendirmeye devam ediyor. Son olarak yetkililer bir açıklama yaparak Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yarın sona ereceğinin bilgisini verdi. Yetkililer konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda önemli bilgilere değinildi.

Başvuruda bulunamayan çiftçiler desteklemelerden faydalanamayacak

Polatlıda  Çiftçilerin 2020 üretim yılına ilişkin başlayan ÇKS başvurularının yarın mesai bitiminde sona erecek. Çiftçilerin herhangi bir olumsuzluğu dikkate alarak son başvuru tarihini beklememesini isteyen yetkililer; “Üreticilerimizin, Bakanlığımızca uygulamada olan mazot ve gübre, sertifikalı tohum kullanım, sertifikalı fidan, çilek fidesi ve standart fidan kullanımı, iyi tarım uygulamaları, organik tarım, yem bitkileri ve lisanslı depoculuk gibi alanlarda desteklemelerden faydalanabilmeleri için ÇKS’ye kayıtlı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu kapsamda çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için arazilerinin bulunduğu ilçe tarım ve orman müdürlüklerine başvuru evrakları ile müracaat etmeleri gerekmektedir” bilgilerinde bulundu. Ayrıca yarına kadar başvuruda bulunmayan üreticilerin ÇKS üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacak.