Ana sayfa GÜNDEM VATANDAŞ SORUYOR !… Banliyö treni ne zaman hizmete girecek?

VATANDAŞ SORUYOR !… Banliyö treni ne zaman hizmete girecek?

510
0

İstiklal gazetesi halkın sesi olarak bu konuyu yerinde araştırdı. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre  TCDD Genel Müdürlüğünün yaptığı çalışmaların son hızla devam ettiği ve  Polatlı tren garında banliyo treninin, eğer bir aksaklık çıkmazsa ( korona vaka sayısının bölgemizde artış göstermesi hali ) 15 Temmuza  kadar çalışmaların tamamlanarak  garın tekrar faaliyete geçmesi bekleniyor.

Polatlı tren garı 100 gündür hiçbir hizmet vermiyor. Sadece bölgeden geçen yük trenlerine ev sahipliği yapıyor. Polatlılı vatandaşlar bu konudan dolayı son derece rahatsız. Yıllardır uygun ücretlerle Ankara’ya giden vatandaşlar uzun zamandır daha pahalı ücretlerle işlerine gitmek gayreti içinde.

Pandemi nedeniyle durdurulan Ankara Polatlı arası  Banliyö seferleri ve  exspres  seferlerinin  ne zaman hizmete açılacağı merak konusu oldu. Polatlı vatandaştan gelen tepkiler üzerine Polatlı tren garı yetkilileriyle görüştük. Polatlı tren garındaki Yetkililer gazetemize konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Seferler muhtemelen 15 Temmuzda başlıyor

İlçemizde, Yaklaşık 100 gündür Polatlı Tren garında yük treni hariç yolcu trenleri ve Banliyö trenleri hizmete vermiyor. Hızlı tren ise kesintisiz hizmet veriyor.  Polatlı tren istasyonu yetkilisi Tefik Tekmen gazetemize ilçemizde banliyo seferlerinin, elektrikli tren hizmetinin ne zaman başlayacağı hakkında bilgi verdi.  Pandemi nedeniyle durdurulan Ankara Polatlı arası banliyo trenleri numaralı hale getirilecek. Yolcular trene alınırken ateşleri ölçülüp korona tedbirleri uygulanacak. Temmuz ayının 15’inde banliyo trenlerin tekrar hizmet vermesi bekleniyor. Korona nedeniyle ek önlemler alınacak sosyal mesafeli bir oturma düzeni kurulacak. Ek seferler yapılması bekleniyor. Bilgisayarla bu sistemle ihaleye verilip işletilmesi düşünülüyor.  Bir aksaklık olmazsa yol durumunda bazı sıkıntılar var. Yeni sistemde Polatlıda Sincan Ankara güzergâhında hizmet verecek. Ara duraklarda durulmayacak.