Ana sayfa GÜNDEM Avcı: “Sınava girecek evlatlarımıza başarılar diliyorum”

Avcı: “Sınava girecek evlatlarımıza başarılar diliyorum”

173
0

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, bu hafta sonu 2 milyon 433 bin öğrencinin gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS ) öncesinde bir mesaj yayınlayarak sınava girecek öğrencilere başarı diledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS ) öncesinde bir mesaj yayımladı.  Avcı mesajında, “ Sınava girecek evlatlarımıza başarılar diliyorum. Sınavların ertelenmesi noktasında TBMM’de verdiğimiz önergelerin reddedilmesine ve siz değerli evlatlarımızın bu yöndeki taleplerinin duyulmamasına rağmen, sizler kararlı bir şekilde çalıştınız. İnadına çalıştınız ve inadına başarılı olacaksınız. Bu sınav öncesinde önünüze hangi engeller konulmuş olursa olsun, engelleri aşmasını bilin.Haksızlık mı yaptılar? Haksızlığı yenecek ve başaracaksınız. Sınavda da başaracaksınız Arzu ettiğiniz, beklediğiniz üniversiteye de inşallah gireceksiniz.’’ İfadelerine yer verdi.

“ Öğrencilerin başarılı bir sonuç almalarını temenni ediyorum”

‘’ Salgın süreci ve sınav tarihi değişikliklerinden olumsuz etkilenen çocuklarımızın bu Sınavdan bilgi ve birikimlerini en üst düzeyde yansıtarak başarılı bir sonuç almalarını temenni ediyorum.’’ diyen Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı mesajında, ‘’ Bilindiği üzere korona virüs salgını nedeniyle ülke genelindeki okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. Bu süreçte en çok etkilenenler, bu yıl sınava girecek olan öğrencilerimiz oldu. Sınav tarihinin öne çekilmesi çocuklarımız için ayrı bir kaygı unsuru oldu. YKS sınavının da ertelenmesi konusunu TBMM’ ne taşıdık. Bursluluk ve Kalfalık sınavları Ağustos ayına ertelenirken YKS sınavına girecek 2 milyon 433 bin öğrenci için de bu sınavların ertelenme kararı verilmeliydi. Ertelenmemesi halinde de sosyal mesafe, kronik rahatsızlığı olan çocuklarımızın durumu belirlenmeli ve önlemler alınmış olmalıydı. Ki LGS sınavında olumsuz örnekleri gördük. Tüm bu olumsuzluklar içerisinde sınava girecek evlatlarımızın zekası, aklı, enerjisi bu engelleri de aşacaktır umudunu taşıyorum. ‘’ ifadelerine yer verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, ‘’ Çocuklarımızın değerleri bu sınavla ölçülemeyecek kadar büyük. Öğrencilerimizin en büyük destekçileri aileleri ve öğretmenleridir. Çocuklarımızın motivasyonu üzerinde çok önemli rol üstleniyorlar. Eğitim sisteminin getirildiği bu olumsuzluklar, Covid 19 sürecinde sınav tarihleri konularındaki yanlışlar karşısında çocuklarımızın en büyük motivasyon kaynakları olan, öğrencilerimizi ülkemiz için büyük fedakarlıklarla bilgi ile donatan öğretmenlerimize ve onları yetiştiren velilerimize teşekkür ediyorum. Sınava girecek evlatlarımıza bir kez daha başarılar diliyorum.” dedi.