Ana sayfa GÜNDEM 183 kursiyer sertifikalarını aldı

183 kursiyer sertifikalarını aldı

417
0

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde 2015 – 2020 öğretim yılı başında açılan ancak sonrasında Covid-19 önlemleri kapsamında ara verilen toplam 5 çocuk gelişimi kursu başarıyla tamamladı.

8 Haziran 2020 tarihinde Polatlı  Halk Eğitimi Merkezi faaliyetlerinin yeniden başlamasıyla “telafi eğitimleri” tamamlanan çocuk gelişimi kurslarından  toplam 183 kursiyer belge almaya hak kazandı. Belgelerini alan kursiyerle ister ilçemizde ve isterlerse Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde “okul öncesi “eğitimi” ve “çocuk bakımı” sektörlerin de kalifiye elaman olarak çalışabilecek. Çalışan anne sayısının her gün biraz daha arttığı ülkemizde bu alanda eğitim almış olan kursiyerler sahip oldukları bilgi birikimi çocuk bakımı sektöründe çalışabilecek.

Polatlı Halk Eğitimi Merkezi yetkilileri konu hakkında şunları söyledi: “  Belgelerini alarak mezun olan tüm kursiyerlerimize çalışma yaşamlarında başarılar dileriz. Merkezimizden belge alarak çalışma hayatına atılan kursiyerlerimize kendilerine uygun kurslarımızla iş başında da eğitimlerine devam edecek şekilde yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz”.