Ana sayfa GÜNDEM Dört yolun akıbeti ne olacak?

Dört yolun akıbeti ne olacak?

572
0

Polatlıya kimse sahip çıkmıyor

Ramazan Ayı içerisinde ilk etabına başlanan e90 kara yolu dört yol mevki olarak bilenen ve Polatlı’yı ikiye ayıran yol güzergahında karayolları tarafından yürütülen alt yapı çalışması yaklaşık  50 gündür devam ediyor. Ağır ilerleyen çalışmalar  sebebiyle  vatandaş mağduriyet yaşıyor. Şehri adeta ikiye bölen özellikle yoğun olan Eskişehir Konya Ankara trafiğini olumsuz yönde etkileyen bu çalışmanın ne zaman bitirileceği merak edilirken esnaf ve vatandaşlar  dün  yerel basın mensuplarına yaptıkları açıklamada mağduriyetlerini dile getirdi.

Polatlı-Ankara arasında çalışan otobüslerin terminale girme ve terminalden çıkarak Ankara’ya gitmek için kullandıkları yolun kazılması sonucu hem şoförler hem de yolcular sıkıntı yaşıyor. Dün terminal esnafı ve taksici esnafı yerel basın mensuplarıyla buluşarak mağduriyetlerini dile getirdi.  Karayolları tarafından yapılan dört yol mevkiinde ki alt yapı çalışmalarında 1. Etabın üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine karşın 2. Etabın başlamasının neden bu kadar uzun sürdürdüğünü dile getiren esnaflar ve bölge sahibi vatandaşlar  pandemi döneminde zaten işi yapamadık şu anda yolar kapalı bu durum daha nereye kadar böyle gidecek diyerek serzenişte bulundu. Neden ilçemizde bulunan  hiçbir yetkili kurum gelip buraya bakıp bizlerin derdini dinlemiyor dedi. Karayolları Genel Müdürlüğünce ihaleye çıkılan  inşaat firmasının yürüttüğü çalışmalarında ağır işlediğini merak eden vatandaş ve esnaflar çalışmaların hızlı bir şekilde tamamlanmasını istiyorlar.

Esnaf siftah yapamıyor

Günlük  600 yolcuya hizmet veren Polatlı terminali belki de en kötü dönemini yaşıyor. Alt yapı çalışması nedeniyle yolcunun şehir içinde çıkması 20 dakika sürüyor. Esnaf yangın gibi acil bir durum olursa itfaiye ve ambulansın  bile buraya giremeyeceği söylüyor.   25 yıldır terminal esnaflığı yapan vatandaş ben böyle bir rezalet görmedim siftah yapmaz hale geldik diyerek yetkililere seslendi. Terminale vatandaş giriş yapamıyor bütün yollar kapalı pandemi döneminde iş yapamıyorduk bir de üstüne bu yol çalışması tamamen  bizi zor duruma düşürdü. Can hastanesi yolu haricinde Esentepe, Gülveren ,Şentepe  giriş çıkışı yok .  Bir an önce bu yolun bitmesi istiyoruz. Bu yolun akıbeti ne olacak diyerek yetkilere seslendi. Dörtyol akıbetinin  ne olacağı çalışmanın  ne zaman biteceği ise merak konusu oldu.