Ana sayfa GÜNDEM Hatipoğlu, savunma hakkımız için yürüyor

Hatipoğlu, savunma hakkımız için yürüyor

741
0

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Av.Hatice Hatipoğlu ” Hâk arama özgürlük ve bağımsızlık yürüyüşüne katıldı.Hatipoğlu, gazetemize  yaptığı açıklamasında ;  “Savunmanın özgür ve biat etmen bağımsız kalma mücadelesi veriyoruz dedi”.

Avukat  Hatice Hatipoğlu Polatlıdan başlattığı hak arama ve bağımsızlık yürüyüşüne devam ediyor. Hatipoğlu adalette vatandaşın haklarını savunan avukatlar olarak tüm vatandaşların savunma hakkını elinden alınmaması mücadelesine katıldı.  Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Av.Hatice Hatipoğlu Polatlıdan başlattığı yürüyüşünü sürdürürken Ankara girişinde polis engeliyle karşılaştı. Polisin Gaziantep baro temsilcisine  fiili müdahalesine karşı çıkarak müdahale eden Hatipoğlu polis kendisini de aynı davranışı sürdürünce  büyük tepki gösterdi ve çevrede bu tepkisini kamera ile kaydeden diğer avukatlar sosyal medya da bu olayı tüm açıklığıyla dile getirdiler.Kendisine telefon ile ulaştığımız Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu sağlığının iyi olduğunu Anıtkabire kadar ulaştığını ifade ederek gazetemize  yaptığı açıklamasında ;  Savunmanın özgür ve biat etmen bağımsız kalma mücadelesi veriyoruz dedi.Hatipoğlu yargının üç ayağından ayakta kalabilen tek ayağı olan savunma hakkını korumak için mücadelemize devam edeceğiz dedi.

Hükümetin, baroların seçim sistemi ve yapılanmasıyla ilgili yasal düzenlemeden geri adım atması için baro başkanları ve avukatlar savunma yürüyüşü başlattı. Bu yürüyüşe ilçemizin önde gelen avukatlarından, Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şubesi Başkanı Hatice Hatipoğlu  da katıldı. 58 baro başkanı ile çok sayıda avukatın Ankara’nın sembolü olarak gösterilen şehre giriş kapısından yürüyerek geçmesine izin vermeyen polis, önce valilik izninin olmayışını sonra da salgın önlemlerini gerekçe gösterdi. Yürüyüşte ısrarlı oldukları konusunda polisle uzun uzun müzakere eden baro başkanları yaşanan gerilim ve arbededen sonra şehre girişte durdukları inşaat alanında oturma eylemi başlattı. Polisin sık sık anonslarla uyardığı, geri çekilmelerini istediği baro başkanları ve avukatların polise “Gün gelecek sizin de hakkınızı biz savunacağız, önümüzden çekilin” çıkışları dikkat çekti.

Hatipoğlu  Ankara girişinde polis ile aralarında yaşadığı tartışma videosu gazetemizin web sitesinde ve youtube kanalında mevcuttur.