Ana sayfa GÜNDEM Öztürk Kazandı… Polatlı kazandı, Ankara Kazandı, Türkiye Kazandı…

Öztürk Kazandı… Polatlı kazandı, Ankara Kazandı, Türkiye Kazandı…

786
0

“İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi pazar günü Ankara da yapıldı. 600 e yakın delegenin oy kullandığı seçimi mevcut Başkan, Yetkin Öztürk kazandı.”

Yetkin Öztürk

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı’nın 2. Olağan Kongresi, Ankara Yenimahalle Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.Spor salonu çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.Salon içinde basın mensupları için tam orta alanda çalışmaları için büyük bir alan ayrılması basın mensupları tarafından memnuniyet ile karşılandı. Basın mensuplarına sabahtan sandviç,öğleden sonra da ayran ve döner ikram edilmesi faaliyetlerini tam ve kesiksiz yapmalarını sağladı.

Kongrede parti delegeleri dahil tüm katılımcılar maske taktı ve tribünlerde belirli noktalara yerleştirilen virüssavar tarzı dezenfektanlar kullanıldı.

Kongre İstiklal Marşının okunması ile başladı. Divan Heyeti seçildi.Gündeme uygun olarak  kongre başladı.Önce misafir konuşmacılar söz aldı.

Seçim için  Yetkin Öztürk’ün yanı sıra , İYİ Parti eski GİK üyesi Tamer Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kriz Masası Sağlık Koordinatörü İYİ Parti YİK Üyesi Hikmet Çıra’nın listesini açıkladı. Çıra, 30 delegenin imzasını bulamadığı için adaylıktan erken çekilmek zorunda kaldı.

Tamer Kayaalp

Adaylar konuşuyor

Seçim öncesi ilk konuşmayı Başkan Adayı İYİ Parti eski GİK üyesi Tamer Kayaalp, yaptı.İnşaat mühendisi olan Aday Kayaalp, genel olarak İYİParti genel parti siyasetini ifade odaklı konuşmasında delegelerin cılız desteği ile karşılaştı.Seçim sonuçlandığında da arada oluşan oy farkı yaptığı seçim çalışmasının ne kadar yetersiz olduğunun göstergesi oldu.

Öztürk,alkışlarla geldi…

Mevcut İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve aday Yetkin Öztürk,konuşmasının her cümlesinde önemli mesajlar ve delegeleri bilgilendiren  açıklamalar yaptı. Kongreye katılanların coşkulu alkışlarıyla zaman zaman konuşması kesilen  İYİ Parti Ankara İl Başkanı özetle şu konulara değindi.

Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız

Mevcut İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve aday Yetkin Öztürk,konuşmasının ilk cümlesinde  “Ülkemizin bugünü ve yarını iyi olsun diye çıktığımız bu yolda emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Liderimiz Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız.” dedi.

Üye sayımızı 6 katına çıkardık

Mevcut İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve aday Yetkin Öztürk, “Biz teşkilatın ve teşkilatçılığın önemini bilenlerdeniz. Biliriz ki seçim kazanmanın yolu mahalleden geçer. Siz mahallenin kılcal damarlarına inemezseniz başarıyı elde edemezsiniz. Şahsıma ve arkadaşlarıma Ankara İl Başkanlığı tevdi edildiğinde çok çalıştık. Biz devir teslimde üye sayısını artıracağımıza söz vermiştik. Şükürler olsun sözümüzü tutup üye sayımızı 6 katına çıkardık. Türkiye birincisi Sincan. 2. ilçemiz Gölbaşı, 3. Keçiören, 4 Çankaya ve 5. Mamak ilçemizdir. Türkiye’nin ilk 12 ilçesinde 7 ilçe Ankara ilçeleridir. Bunlar tesadüfen olmaz inanarak çalışırsanız olur.”

Üye sayısını 80 bine çıkaracağım

Ankara İl Başkanı Öztürk, seçim öncesi yaptığı konuşmasında eğer teveccühlerinizle tekrar seçilirsem  önümüzdeki dönemde de  üye sayısını daha da artıracağım dedi.Aday Ankara İl Başkanı Öztürk, konuşmasında “Üye sayısını bu can bu bedende olursa önümüzdeki yıl bugün 80 bine çıkarmaya söz veriyorum.” dedi.

Otobüsümüz tüm İlçe başkanlarının hizmetinde

Öztürk, Genel Başkan Meral Akşener’in Ankara İl Başkanlığı’na hediye ettiği iki seçim otobüsüyle ilgili de ” Otobüsümüz tüm İlçe başkanlarının hizmetindedir”dedi. Öztürk,  2 hafta önce siyasi hayatımda aldığım en kıymetli hediyeyi aldım” diyerek  Akşener’in seçim sürecinde bizzat kullandığı otobüsü tüm ilçe başkanlarına tahsis edeceğini ifade etti. Öztürk, “Seçim otobüsümüz 1 gün dahi il başkanlığı önünde durmayacaktır. Arzu eden tüm ilçe başkanlarımız programını yapsın bu otobüs sizlerin emrinde olacak.” dedi.

Mevcut İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve aday Yetkin Öztürk, “Bu pandemi süreci bize çok şey öğretti. Sarılmanın, sohbetin, iki kelamın değerini anladık. Biz bu süreçte 20 günden fazla evde kalmadan görevimizin başına döndük. İddia ediyorum; İl Başkanlığı kapatılmayan tek il Ankara’dır. Çünkü yapmamız gereken yardımlar vardı. Hepsini yerine getirdik. Buradan sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a da teşekkür ediyorum. Parti ayırt etmeden ailelere yardım gönderdi. Ankara milletvekillerimizle de birlikte çalıştık. Biz sözde değil özde İYİ’yiz. Ekim ayına kadar herkes yanındaki, yöresindeki mağdur arkadaşları görsün. Lütfen bu zorlu süreci lafla değil omuz omuza verip paylaşarak geçirelim. Sizlerin bunu yapacağından zaten zerre şüphem yok.”

Etimesgut ilçemizde bir bekçi zulmü

Öztürk konuşmasında mayıs ayında Sincan’da yaşanan  bir olayı da şu sözlerle anlattı: Ankara İl Başkanı Öztürk,  “1 ay önce Etimesgut ilçemizde bir bekçi zulmü yaşanmıştı. Sınavsız, imtihansız bir şekilde AK Parti gençlik kollarından seçilerek alınan bekçilerin bazıları zulüm ediyor. Bu zulmü biz duyurduk. AK troller tarafından linç girişimine uğradık ama biz kimseden korkmadık, korkmayacağız. Sizler de şunu bilin ki; asla ve asla yalnız değilsiniz.”dedi.

Ankara İl Başkanı Öztürk,konuşmasının sonunda “Bu seçimin sonucu ne olursa olsun,İyiparti kazanacak,Ankara kazanacak ve Türkiye kazanacaktır” dedi.

12 Seçim kabini  kuruldu

Seçim aşamasında Kayaalp ve Öztürk listeleri yarıştı.İlçe Seçim Kurulunca yönetilen seçimde 12 Seçim kabini kuruldu.Delegeler delege numaralarına göre ellişer elişer oy kulandı.563 delegenin oy kullandığı seçim saat 17.00 de sona erdi.Saat 18.00 civarı biten oy sayımları neticesinde  Öztürk’ün listesi 465 oy, Kayaalp’ın listesi de 93 oy aldı. Öztürk, İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı seçimini ezici bir farkla çok rahat kazandı.

Akşener telgraf gönderdi

İYİ Parti’nin Ankara İl Kongresi’ne Genel Başkan Meral Akşener de telgraf gönderdi. Akşener  “Türk demokrasinin anahtarı biziz. Bu anahtarı yolları açmak için kullanacağız. Sizlerle gurur duyuyorum. Kongrenin ülke ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Öztürk’ten Delegelere Teşekkür

Ankara’da bir dönem daha Ankara İYİPARTİ İl Başkanlığı görevini yürütecek olan Öztürk, Seçim sonunda “Kendin için bir iyilik yap” parolası içinde tüm delegelere tek tek teşekkür etti.Öztürk, twitter hesabı üzerinden de

“İkinci olağan il kongremizi, 606 delegemizden 563’ünün katılımıyla gerçekleştirdik. Demokratik bir ortamda iki adayın yarıştığı kongremizde, kazanan Başkent ve İYİ Parti ailesi olmuştur. Türk siyasetinde demokrasinin öncülüğünü yapan partimiz, il kongresi ile de örnek olmuştur.”

Yetkin Öztürk kimdir?

1971 Ankara Polatlı doğumlu olan Yetkin Öztürk, yaklaşık 27 yıldır aktif siyasetin içerisinde. Polatlı Ülkü Ocakları’nın kuruluşundan itibaren yaklaşık 8 yıl ilçe başkan yardımcılığı, MHP üst kurul delegeliği, 57. Hükümet döneminde milletvekili danışmanlığı, Polatlı Türk Ocakları kurucu başkanlığı yaptı. Ardından da Meral Akşener ile birlikte MHP’deki değişim sürecinde çalıştı. İYİ Parti Polatlı kurucu ilçe başkanı olan Öztürk, 24 Haziran Seçimlerinde girdiği Milletvekilliği seçimlerinde Ankara 1.Bölge 6. Sırada yer aldı ve sandıktan çıkamadı.

Sandıktaki yenilgi ile kırbaçlanan Yetkin, yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda önce Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın daha sonra da Genel Başkan Meral Akşener’in takdirini alarak İYİParti Ankara İl Başkanlığı koltuğuna oturmayı başardı.21 Haziran 2020 de yapılan İYİParti Ankara İl kongresini farklı kazanan Öztürk, İYİParti Ankara İl Başkanlığı görevini sürdürüyor.