Ana sayfa GÜNDEM Özel Tarhan’dan Önlemler

Özel Tarhan’dan Önlemler

679
0

Covid 19 salgını nedeniyle Özel Tarhan Özen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerin ve personelin sağlığını korumak adına okulda gerekli tüm tedbirleri aldı.

Özel Tarhan Özen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde ortaya çıkan salgın nedeniyle öğrencilerin ve personeli sağlığını korumak içinde kurum içinde ve öğrencilerinin kullandığı araçlarda tüm tedbirleri aldı. Özel Tarhan Özen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Hulusi Tarhan gazetemize aldıkları önlemeleri anlattı. Tarhan şunları söyledi: “Yeni tip korona virüsün ülkemizde görülmeye başladığı tarihten bu yana okulumuz eğitime ara vermişti. 15 Haziran tarihinde eğitime başladığımız günden bu yana Sağlık Bakanlığının yayımladığı kurallar doğrultusunda  Özel Tarhan Özen Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak tüm tedbirlerimizi aldık.  Bu kapsamda okulumuz ve araçlarımız dezenfekte edildi.

“Öğrencilerimizi  okula ve araçlara  alırken ateşlerini ölçüyoruz”

 Şoförlerle araç içinde öğrenciler arasında koruma taktık. Personelim maskeli bir şekilde eğitime devam ediyor. Araçlarımızda öğrenci sayısını aza indirdik. Sınıflarımızda toplu bir şekilde eğitime ara verdik ve derslerde tek öğrenci alarak eğitimi o şekilde veriyoruz. Okulun içerisi girdiğimizde her alanda dezenfektan var. Tuvalet ve ortak kullanım alanları da hijyen malzemelerin hepsi mevcut.   Öğrencilerimizi  okula ve araçlara  alırken ateşlerini ölçüyoruz. Kurumumuzda bu süre boyunca çay ve yemek ikramı yapılmıyor.Polatlı  Belediyesi araçlarımızı belirli aralıklarla dezenfekte ediyor. Kurumumuzun belirli bölümlerine  bilgilendirme levhaları astık .Öğrencilerimiz ve personelimiz sağlığı için tüm tedbirlerimizi aldık ve eğitimize devam ediyoruz” dedi.