Ana sayfa GÜNDEM “Ölüm Yolu”nda iyileştirme çalışmaları başladı

“Ölüm Yolu”nda iyileştirme çalışmaları başladı

948
0

Ölüm yolu nihayet genişletiliyor

Polatlı’nın ölüm yolu olarak adlandırılan Eski Polatlı, Gündoğan, Sarıhalil, Sabanca ve Ördekgölü ile Haymana’nın birçok mahallesinin kullandığı grup yolunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekipleri tarafından yol genişletme çalışması başladı. 

Yaşanan ölümlü kazalar ile sık sık gündeme gelen ve ölüm yolu diye adlandırılan Eskipolatlı, Gündoğan, Sarıhalil, Sabanca, Ördekgölü ve Haymana’nın birçok mahallesini Polatlı’ya bağlayan grup yolunda iyileştirme çalışması nihayet başlıyor. Bir önceki dönemde dar olarak yapıldığı belirtilen grup yolunda birçok defa trafik kazaları yaşanmış ve ölümlere neden olmuştu. En son Sarıhalil Mahallesi’nde yaşanan trafik kazasında bir kişi ölmüş ve köy muhtarı Mehmet Elmas tarafından yapılan girişimler sonucu Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla yolda detaylı inceleme yapılmıştı. Yapılan incelemeler sonucunda gerekli çalışmaların yapımına Büyükşehir Fen İşleri Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekiplerince başlandı.

“Bundan sonra hayat yolu olarak insanlarımızın hizmetine sunulacak”

Yaşanan kazaların ardından bu yolda çalışmalar başlamazsa yolu trafiğe kapatacaklarını söyleyen Sarıhalil Mahalle Muhtarı Mehmet Elmas, çalışmaların başlamasının ardından konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Grup yolumuz ile ilgili sıkıntılarımızı Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a bütün ayrıntılarıyla birlikte sorunlarımızı rapor ettik. Fen İşleri Daire Başkanlığımız, Polatlı Yol Asfalt Şefliği ekipleriyle birlikte defalarca keşif yaptık. Ankara’ya giderek yüz yüze bu konuları defayan ilettik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız bu sorunu acilen çözeceğini söyledi ve sözünde durarak bugün itibariyle bu çalışmalara start verdi. Ben şahsım ve mahallem adına, grup yolunu kullanan bütün mahalleler adına Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanımız Erol Gündüz’e Fen İşleri Koordinatörü Halil Tunçay’a, Polatlı Fen İşleri Yol Asfalt Şefimiz Soner Yıldız’a ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah bu yol kısa sürede genişletilerek, bundan sonra hayat yolu olarak insanlarımızın hizmetine sunulacaktır.”