Ana sayfa Köşe Yazarlarımız Öztürk Kaybederse Polatlı Kaybeder

Öztürk Kaybederse Polatlı Kaybeder

903
0

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ,Salı günü Polatlı’ya geldi.21 Haziranda Ankara İl Başkanının seçileceği bir kongre var.  Öztürk bu kongre için ilçeleri gezip destek topluyor.

 Polatlı ilçe binasında düzenlenen toplantıda Öztürk, beni üzen bir serzenişte bulundu. Kongrede seçilmesi olasılığı en güçlü aday  vasfında Polatlılı isim Yetkin Öztürk’e 3 aydır sosyal  medyada şahsına ve ailesine seçimi kaybetmesi için karalayıcı saldırılar yapılıyormuş.

 Niye serzeniş dedim biliyor musunuz ? Öztürk bu ifadeleri kullanırken sanki tek başına bir mücadele verir gibi konuştu. Bir Polatlılı olarak  yanında olamadığım için  içim sızladı.

Yetkin Öztürk kimdir? O Polatlının yetiştirdiği bir siyasetçidir. Polatlıda doğmuş ,yetişmiş ve bu yaşına kadar Polatlı için mücadele etmiş bir siyasetçidir,gazetecidir ve Polatlının çocuğudur. Öztürk, son iki yılda Polatlı için verdiği mücadelelerle  kendini kanıtlamış , belki Polatlının birçok sorununu çözebilecek Ankara da ki tek şansıdır.

O İl Başkanı olmasa idi, Ankara Büyükşehirde  su sorunu  be denli konuşulur muydu ? Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın hakkını yemeyelim ama o ne zaman gece yarısı Polatlı‘nın suyu kesildiğinde araziye geldi ise, yanında da İyi Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk vardı.

Bu Öztürk’ü yıpratma çabalarının bir de arka bahçesine bakalım . Adam başarılı , İYİ Parti oy oranını artıracak bir isim . Ayrıca Polatlının sorunlarını yakından bilen ve çözümü için Büyükşehir Belediye,CHP ve İYİ parti milletvekillerin de etkili olabilecek bir makamı var.

Rakipleri kazanırsa İyi Parti iyi bir İl Başkanını kaybeder , İYİ Parti kaybeder, Meral Akşener kaybeder ve Ankara kaybeder, Polatlı kaybeder. Ama diğer siyasi yapılar kazanır ve Polatlı için bir şey yapmamaya devam ederler.

O zaman sizce, rakiplerini niye desteklemesinler ki o kişiler . Polatlı, son dönemde CHP Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu hariç hiç siyasetçi yetiştirmiş mi ?  Öztürk karalanmalı ,yeni dönemde İl Başkanı olup Polatlının  siyasi  gücü  artırılmamalı hedef bu.

Şimdi yazacaklarımı Polatlı’nın 94  yıllık tarihinde hep sorundu. AK  parti iktidarında  bunları hiçbiri çözülmedi, hatta katlandı. Polatlı ilçe Belediye Başkanları da hiçbir zaman bu sorunların çözümünde yeterli siyasi destekleri olmadığı için çözüm üretici olamalıdılar.

İşte o sorunlar ; En ciddi sorun su sorunu çözüm geliyor. Askeri birlikler Polatlı’ya gelecekti ne olu  ?  Gökpınar barajı yılan hikayesine döndü. Üniversite hayalı kuş oldu uçtu .Polatlı’ya 10 bin kişilik stadyum yapacak Melih Gökçek’e 25 yıl yetmedi. Şeker fabrikası sözü verenler ortada yok. Olanları da kapatıyorlar. Polatlının ekonomisi çiftçiye dayalı , oda kan ağlıyor. İşsizlik aldı başını gidiyor. Ülkenin genel ekonomik sorunlarını yazamıyorum.

Herkes acaba bu işten nasıl rant sağlarım içinde  Basın sessiz ve ekonomik sorunlarla boğuşuyor.

Polatlıda tüm bu sorunlar varken cumhur İttifakından  h.bir çözüm yok .İlçedeki muhalefet millet ittifakı olarak kısır bir mücadele içinde .

Gelelim Yetkin Öztürk’e . Bırakalım siyasi argümanları bir tarafa. Kuşoğlu’na ,elimizdeki Başkent gücü Mansur Yavaş’a ve İyi Parti İl Başkanı Yetkin Öztürk’e hep birlikte sahip çıkalım .

Sorunları çözecek siyasi güç ancak genel merkez düzeyinde bizi savunacak siyasetçilerle kazanılır.

Meclislerde grup kararına göre elini kaldırıp  indiren ya da kaçak güreşen siyasetçilerle bu sorunlar 90 yıl daha çözülmez..